Dzienne archiwum: 20 stycznia 2017

Nauczyciele klas młodszych i nauczyciele języka polskiego przypominają, iż do 8 lutego odbędą się w klasach przeglądy chętnych do wzięcia udziału w etapie szkolnym konkursu recytatorskiego.

Prosimy przygotować 2 utwory poetyckie lub 1 utwór poetycki i fragment prozy.

Pamiętajcie – wszystkie utwory prezentowane w konkursie muszą być dziełami autorów polskich.

W pierwszych dniach grudnia ogłoszony został wśród klas młodszych – II i III – tradycyjny już konkurs na najpiękniej zredagowany list do Mikołaja. Spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci. Komisja konkursowa miała trudne zadanie . Listy były piękne, ciepłe, wzruszająco opisywały marzenia nadawców. Część z nich pamiętała nie tylko o sobie, ale i o najbliższych. Jury brało pod uwagę treść, brak błędów językowych, poprawną ortografię i interpunkcję.