1. Dla miłośników książek organizujemy konkurs na najpiękniejszy zeszyt lektur. Tych, którzy czytają już samodzielnie oraz tych, którzy oddają się lekturze jeszcze w towarzystwie dorosłych, zachęcamy do wypożyczania książek i dzielenia się z nami wrażeniami. Dlatego ogłaszamy konkurs czytelniczy, w którym będziecie mogli zdobyć nagrody. Wystarczy założyć zeszyt lektur do prowadzenia swoich notatek, a pod koniec roku szkolnego zgłosić go do konkursu. Szczegóły poniżej w regulaminie. Powodzenia!
  2. Zeszyty ocenione zostaną w czerwcu 2016 r. ,a przedstawione w nich książki zostaną polecone do przeczytania. Autorów najpiękniejszych zeszytów czekają nagrody książkowe.
  3. Cele konkursu:

• propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
  • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
  • wzbogacanie u dzieci słownictwa i wiedzy o otaczającym świecie,
  • wyrobienie nawyku czytania,
  • popularyzowanie poprawnej polszczyzny,
  • poprawienie techniki czytania,
  • doskonalenie sprawności manualnej
  • zachęcenie dzieci do czytania,
  • sprawdzenie znajomości przeczytanej książki,
  • popularyzowanie twórczości literackiej i plastycznej dzieci
  1. Konkurs Mój zeszyt lektur polega na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisują i ilustrują przeczytane przez siebie książki.
  2. Trwa od stycznia do końca maja. Gotowe prace należy oddać do boblioteki szkolnej do 31.05.2016r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie czerwca.
  3. Przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych uczniów z klas I – VI.
  4. Zasady prowadzenia zeszytu:

W zeszycie należy podać autora książki, jej tytuł oraz wykonać obrazek związany z jej treścią. Można też w kilku zdaniach napisać, jacy bohaterowie w niej występują i jakie mają przygody oraz dlaczego książka jest ciekawa.

Dla uczniów klasy I, opis książki powinien zawierać co najmniej następujące elementy:
– autor,
– tytuł,
– ilustracja dotycząca przeczytanej książki.

Dla uczniów klas II i III, opis powinien zawierać powyższe elementy oraz krótki opis treści.
Dla uczniów klas IV – VI, opis powinien zawierać powyższe elementy oraz własne przemyślenia i refleksje na temat treści książki ujęte np. w formę listu,wywiadu,krótkiego streszczenia lub recenzji.

1. Punktowane są:
  • liczba przeczytanych i opisanych książek,
  • prezentacja pisemna książki,
  • ilustracja do opisanej książki, (samodzielność, pomysłowość),
  • ogólne wrażenie (staranne pismo, dokładność w kolorowaniu zrobionego rysunku, czystość i dbałość zeszytu) jakie zeszyt wywiera na odbiorcy,
  • systematyczność prowadzenia zeszytu,
  • samodzielność w pisaniu i w rysowaniu,
  • bezbłędność w pisemnej prezentacji książek,
  • umieszczanie wszystkich wymaganych informacji o książce.
  1. Zwycięzcami zostają uczniowie, których zeszyty najlepiej spełnią wymagania ustalone w regulaminie konkursu i otrzymają najwięcej punktów.
  2. Prace oceni Jury powołane przez organizatora.
    Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-III oraz klasy IV-VI.
  3. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w każdej grupie wiekowej.
  4. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
  5. Uczniowie mogą zamieszczać w zeszycie wszystkie przeczytane przez siebie książki, bez względu na to, czy są to książki wypożyczone z biblioteki, czy własne.

Wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie, życzymy powodzenia oraz znalezienia się wśród tegorocznych laureatów.