W ofercie edukacyjnej naszej szkoły pojawiła się nowość – zajęcia z języka i kultury kaszubskiej. Od września 52 dzieci z klas II – V rozpoczęło naukę języka kaszubskiego pod okiem pani Ani Jankowskiej. Zajęcia są prowadzone w grupach 8-12-osobowych w przytulnej, świeżo wyremontowanej sali. Kolorowe dymki z kaszubskimi napisami i pięknymi wzorami na drzwiach klasy przyciągają wzrok dzieci i rodziców. Pani Ani i młodym adeptom kaszubszczyzny życzymy radości i satysfakcji ze wspólnej pracy.

Wakacje były w szkole okresem wytężonych remontów i  napraw. Remont całkowity przeprowadzono w zapleczu małej sali gimnastycznej, odbyło się malowanie 4 gabinetów lekcyjnych i remont łazienki najmłodszych chłopców oraz poszerzono przejście z szatni na korytarz szkolny. Zakupiono również meble i wyposażenie do odnowionych gabinetów. Mamy nadzieję, że nabywanie wiedzy i nowych umiejętności będzie łatwiejsze i przyjemniejsze w estetycznym, uporządkowanym otoczeniu.

Przebojem września okazało się poidełko – punkt z bieżącą wodą do picia zainstalowany przy nowej sali gimnastycznej. Urządzenie zostało przekazane szkole przez firmę PEWiK. Na każdej przerwie ustawiają się do niego kolejki spragnionych uczniów.