12 października 2016  w nasze szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna zapełniła się odświętnie ubranymi pierwszoklasistami. Wzięli oni udział w swoim pierwszym, ważnym w karierze szkolnej wydarzeniu, czyli pasowaniu na ucznia.

W obecności dyrekcji, rodziców, starszych uczniów i zaproszonych gości dzieci przyrzekały, że będą się pilnie uczyć i dobrze zachowywać. Pochwaliły się również swoimi recytatorskimi i muzycznymi talentami. Doskonale znały swoje role i z uśmiechem na twarzy prezentowały się przed najważniejszymi widzami – rodzicami. Następnie pani dyrektor pasowała każdego malucha na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego w Redzie.

Ten dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego co nowe i nieznane, bo „nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości” (W. Grzeszczyk).

Tekst: J.Oller-Izdebska

Zdjecia: M.Szornak