W dniu 25.11.2015 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny. W konkursie wzięło udział 62 tysiące uczniów z całego kraju. W naszej szkole, w tej matematycznej rozgrywce, wzięło udział 85 uczestników. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do rozwijania samodzielnego, twórczego myślenia, współzawodnictwa oraz nauki poprzez zabawę. Konkurs ten uczy samodyscypliny , podejmowania intelektualnych wyzwań, pomaga również odkrywać uzdolnienia i talenty matematyczne uczniów. Alfik Matematyczny to bardzo popularny w naszej szkole konkurs, co roku bierze w nim udział blisko 100 uczniów z klas II-VI osiągając bardzo dobre wyniki.

W tej edycji konkursu najlepszy wynik osiągnęli:

Maciej Banaś z kl.Vc – uzyskał bardzo dobry wynik (zdobył 92% punktów możliwych do uzyskania, zajął 4 miejsce w województwie pomorskim, 101 w kraju),

Szymon Kazyaka z kl.IIIa – uzyskał dobry wynik (zdobył 74,17% punktów możliwych do uzyskania),

Michał Borys z kl.IIg– uzyskał dobry wynik (zdobył 71,67% punktów możliwych do uzyskania),

Piotr Hewelt z kl.IVa – uzyskał najlepszy wynik w szkole wśród uczniów klas czwartych,

Jakub Nurkiewicz z kl.VIa – uzyskał najlepszy wynik w szkole wśród uczniów klas szóstych.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!