Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

17 grudnia 2019 roku w klasie III D odbyło się spotkanie integracyjne zatytułowane: „Ozdabianie świątecznych pierników”. Dzieci z nieukrywaną radością w towarzystwie swoich rodziców dekorowały pierniczki z przeznaczeniem na klasową wigilię. Swoim bliskim zaśpiewały również nowo poznaną piosenkę  „Kolędnicy – wędrownicy”.

Czytaj dalej

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku

wszystkim składamy najlepsze życzenia pomyślności i radości w życiu prywatnym i zawodowym

swieta

13 października 2019 uczniowie klasy I B wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami udali się na spotkanie z leśniczym w Leśniczówce Marianowo w Redzie.

 

Leśniczy opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz nauczył korzystać z mapy. Następnie zaproponował lekcje przyrody w lesie. Uczniowie rozpoznawali wybrane gatunki drzew, uczyli się, jak rozpoznawać po śladach obecność zwierząt, a także dlaczego tak ważne jest dbanie o czystość lasu.

Czytaj dalej

Przypominamy, że opłaty za obiady za miesiąc styczeń dokonujemy w STYCZNIU.

Obiady w grudniu wydawane są do 19.12.2019r. (w czwartek dodatkowo wydana zostanie świąteczna paczka za piątek 20.12.2019r.).

We wtorek 10.12.2019r. odbył się Szkolny Kiermasz Świąteczny. Od rana panował świąteczny nastrój i miły klimat. Dzieci chętnie zaangażowały się do udziału przez obsługę i sprzedaż świątecznych ozdób i ciast. Nie brakowało małych i dużych klientów.
Dochód przeznaczony został na wsparcie leczenia i rehabilitacji ciężko chorych dzieci z rejonu naszej szkoły.

Czytaj dalej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji “Wylosuj Anioła” organizowanej przez Fundację “Gdy liczy się czas”. Akcja polegała na napisaniu kartek ze słowami wsparcia dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Mamy nadzieję,że przygotowane własnoręcznie kartki dodadzą otuchy, przyniosą radość i uśmiech dzieciom, które je otrzymają, a nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przepełnione będą spokojem i miłością bliskich.

Czytaj dalej

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do akcji fundacji Dbam o mój zasięg ” Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Kartki zostały zamówione dla wszystkich uczniów naszej szkoły i rozdane celem napisania życzeń wspólnie z wychowawcami lub rodzicami. Kampania zwraca uwagę na wartość bliskich relacji z bliskimi i odkrycie radości w pisaniu kartek świątecznych. Podkreślamy w ten sposób wyjątkowość osób, do których kierujemy życzenia i przywołujemy wspomnienia. Niektóre klasy wybrały się wspólnie z wychowawcą na pocztę wysłać swoje kartki.

Czytaj dalej

PONIEDZIAŁEK 16.12. 2019

Makaron świderki z sosem
pomidorowo-paprykowym z mięsem i mozzarellą(220g)
woda z cytryną, CZĄSTKI JABŁEK

(razem 590kcal) (alergeny: seler, gluten, mleko,jaja)

Czytaj dalej

Serdecznie dziękuję wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom i Rodzicom, którzy zorganizowali, wsparli organizację i w różny sposób przyczynili się do przygotowania Jubileuszu 55-lecia naszej Szkoły.

Serdeczne podziękowanie składam Księdzu Kanonikowi Janowi Kowalskiemu i Księdzu Tomaszowi Jereczek oraz wszystkim Osobom, które przygotowały i prowadziły Mszę Św. w intencji Społeczności Szkolnej SP 2 w Redzie.

Dziękuję wszystkim, którzy w dniu naszego święta, 29 listopada, wzięli udział  w uroczystościach szkolnych, poczynając od pięknej Mszy Św., poprzez Galę Jubileuszową i spotkania w gronie byłych i obecnych  pracowników, uczniów, rodziców, przyjaciół Szkoły.

Dziękuję wszystkim Państwu za uświetnienie tego szczególnego dla nas dnia.

                                                                              Z poważaniem,

                                                                                          Iwona Nowicka, Dyrektor Szkoły.

W dniu 29 listopada 2019 r. w obchodziliśmy uroczystość jubileuszu 55-lecia istnienia naszej „dwójki”.

Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele p. w. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie, odprawioną przez  Ks. Proboszcza Jana Kowalskiego, który w ciepłych słowach podkreślił wieloletnią dobrą współpracę pomiędzy szkołą i parafią. Do uroczystego charakteru mszy przyczyniły się pieśni w wykonaniu szkolnego chóru oraz czytania i psalm w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Czytaj dalej

W tym tygodniu w ramach programu  „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III wysłuchali fragmentu książki  „Dzieci z Bullerbyn”  Astrid Lindgren.   Po wysłuchaniu tekstu dzieci wykonały według własnego pomysłu okładki do książki. Autorka pokazała czytelnikom z całego świata, jak wygląda Boże Narodzenie w Szwecji. O zwyczajach świątecznych oraz swoich emocjach opowiada mała Lisa, bohaterka powieści.  I tak z jej dziecięcej perspektywy w rozdziale zatytułowanym „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę”  poznajemy szwedzką tradycję.

Autor: W.Mosińska

Jest już tradycją, że raz do roku przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wciela się w Mikołaja. Grzeczne dzieci dostają serduszka, a niegrzeczne…no cóż, rózgi.
Całą akcję Samorząd przeprowadził samodzielnie, bez pomocy opiekunów. Gratulujemy!
K.P-W.

26 listopada 2019 roku w SP 8 w Gdyni po raz kolejny odbył się  Międzyszkolny  Integracyjny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Śmiech to zdrowie – humor w poezji polskiej”.  Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Gdyni i okolic. Konkurs  ten miał charakter integracyjny – adresowany był zarówno do uczniów pełnosprawnych, jak i do tych z rozmaitymi dysfunkcjami. Poziom wystąpień uczniowskich był bardzo wysoki i wyrównany. Usłyszeliśmy wiersze m.in. L. J. Kerna, A. Mickiewicza, K. I. Gałczyńskiego.

Czytaj dalej

W środę, 4 grudnia uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 3. Testu z książki autorstwa Marty H. Milewskiej Czy wróżka zębuszka istnieje?

Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to i inne pytania zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Dnia 6 grudnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Uczniowie przebrali się za Mikołaja, Elfy, Śnieżynki, mieli czapki mikołajowe, rogi renifera… Klasa Id , w której najwięcej uczniów się przebrało, otrzymała słodki upominek. Tego dnia Święty Mikołaj rozdał wszystkim prezenty. W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom”, nauczyciele klas I-III przeczytali rozdział książki René Goscinny’ego pt. „Mikołajek”.

Czytaj dalej

W piątek 6.12.2019roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Mirosławą Smeja i p. Beatą Rejent włączyli się do Ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas przy parafii św. Antoniego w Redzie.
Z całego serca dziękujemy uczniom klas 5d: Gustaw Gębski, Michał Rejent, Krzysztof Rybarczyk, Bartłomiej Rutkowski i 5e: Zofia Behmke i Radosław Prabucki za wzorową postawę, życzliwość i poświęcony czas.

Dnia 4.12.2019r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie odbywały się Miejskie Mistrzostwa Dzieci w Halowej Lekkiej Atletyce. Organizatorem rywalizacji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie. Zawody odbywały się w kategorii Igrzysk Dzieci.
Nasza Szkoła reprezentowana przez swoich najlepszych zawodników z rocznika 2007 i 2008. Uczniowie brali udział w skoku w dal z miejsca, pchnięcie piłką lekarską, bieg na 30 m, bieg na 600 i 800 m oraz skok wzwyż. Najlepszymi zawodnikami z naszej szkoły były:

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki