Miesięczne archiwum: Styczeń 2020

WIELKA ZBIÓRKA ELEKTOODPADÓW

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!!!

Do  10 lutego w Szkole Podstawowej nr2 w Redzie będzie odbywała się zbiórka elektroodpadów.
Mniejsze elektroodpady (np. telefony komórkowe, GPS, kalkulatory, drukarki, czajniki, kamery, aparaty) będą zbierane przez wychowawców klas, natomiast większe ( np. chłodziarki, ekrany, laptopy, monitory, pralki, suszarki, sprzęt muzyczny) 10 lutego w godz. 7:30 – 9:30 będzie można oddać bezpośrednio do podstawionego kontenera lub w piątek 7 lutego zostawić od godz. 16.00 w szkole przy wejściu.

Czytaj dalej

W środę, 8 stycznia uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 4. testu z książki autorstwa Pawła Beręsewicza  Ciumkowe historie, w tym jedna smutna.

Lektura ta to wyjątkowy zbiór opowiadań i nie tylko, o historii rodziny Ciumków. Wśród wesołych historii odnajdziemy także jedna smutna, ponieważ w  życiu nie zawsze jest zabawnie i pogodnie…

Czytaj dalej

10 stycznia 2020r na Hali sportowej SP2 Reda odbył się Miejskie Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie usportowione. Zawody odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców 2009 i młodsi. Bardo wyrównany mecz rozegrał się między chłopcami którzy przegrali o jeden punkt zajmując drugie miejsce. Dziewczęta podejmując walkę i zostawiając całe serce na boisku również zajęły 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo sukcesów.

Czytaj dalej

PONIEDZIAŁEK 27.01.2020

Zupa Kartoflanka(250ml), Pieczywo
Cząstki Jabłka
(razem 370kcal) (alergeny: seler, mleko, gluten,jaja)
Czytaj dalej

17 grudnia odbyły się Powiatowe Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne  Dzieci. Trzy reprezentantki naszej szkoły Julianna Ruczyńska skok w dal, Zosia Lewandowska bieg na 600 m oraz Zosia Behmke rzut piłka lekarską. Dziewczęta dzielnie reprezentowały naszą szkołę zajmując następujące wyniki. Julianna 3 miejsce, Zosia Lewandowska 6 miejsce oraz Zosia Behmke 12 miejsce. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych.

Opiekunem był pan Maciej Paczkowski.

10 stycznia uczniowie klasy I B postanowili przywołać śnieg na ferie zimowe. W tym celu samodzielnie przygotowali w klasie śnieg z mąki, oleju oraz pianki do golenia.

Zabawa była fantastyczna!

Czytaj dalej

W piątek, 20 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 3a zaprosili swoje koleżanki i kolegów z klas 1-3 na Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu.

Wcześniej , przez wiele tygodni dzieci ćwiczyły swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki, ćwiczyły grę na fletach. Poza tym wraz z rodzicami przygotowywały stroje i elementy scenografii.

Czytaj dalej

Z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka ,w ramach programu  „Cała Polska czyta dzieciom” klasy I-III wysłuchały rozdział z książki Miry Lobe pt. „Babcia na jabłoni”. Powieść dla dzieci napisana przez austriacką pisarkę literatury dla dzieci  opowiada o chłopcu i bardzo nietypowej babci , stworzonej w jego wyobraźni.   Adresowana do młodszych czytelników powieść  przypomina beztroskie czasy dzieciństwa i szalone zabawy.

Tuż przed wyjazdem na ferie zimowe w naszej szkole została zorganizowana zabawa dla klas młodszych . Tematem owej zabawy były : „Bezpieczne ferie zimowe”. Uczniowie musieli znaleźć na holu 10 kartek z zasadami bezpiecznego zachowania w czasie ferii i je zapamiętać. Miały  na to 2 przerwy. Wszyscy poradzili sobie znakomicie.

Czytaj dalej

9 stycznia 2020 w klasie III D oraz I B odbyło się spotkanie z policjantami: dzielnicowym i specjalistą do spraw nieletnich. Głównym celem zajęć było bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Czytaj dalej

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

Idea pomocy dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej  jest dla naszej szkoły bardzo ważna. Takie akcje, jak tegoroczny gwiazdor Małego Trójmiasta Kaszubskiego sprawiają,     że możemy tym dzieciom  pomóc chociaż przez  obdarowanie ich drobnym podarunkiem jakim są słodycze i zabawki. To sprawia, że choć przez chwilę mogą poczuć się wyjątkowi i zapomnieć o trudnych chwilach. Przygotowaliśmy  ponad 30 paczek ze słodyczami, książkami i zabawkami.

Czytaj dalej

„Wychowywać to kochać i wymagać”

Szkoła dla Rodziców  to program spotkań dla każdego rodzica, który szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi,  to cykl cotygodniowych 8 spotkań trwających 1,5-2 godzin. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców  w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, to także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Czytaj dalej

9 grudnia 2019 r. klasa I B udała się do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Czekała tam na nich super zabawa w świątecznym klimacie. Jeden z Elfów oprowadził najmłodszych po zakamarkach Wielkiej Fabryki. Podczas tej bajecznej podróży nie zabrakło aktywności ruchowych, zręcznościowych, zagadek logicznych i zadań edukacyjnych.

Czytaj dalej

Grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W naszej świetlicy też rozpoczęliśmy przygotowania świąteczne. Pojawiła się choinka oraz dekoracje. Podczas zajęć wykonywaliśmy wiele prac plastycznych o tematyce świątecznej, śpiewaliśmy piosenki i rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych. W naszej galerii znajdują się zdjęcia, na których wspólnie wykonujemy zimową piosenkę, rysujemy węglem z okazji święta górników – Barbórki oraz wykonujemy św. Mikołaja odrysowując nasze dłonie.

Czytaj dalej

W drugiej części listopada przypominaliśmy sobie zasady dobrego zachowania, zwroty grzecznościowe, a przede wszystkim magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Okazało się, że wszyscy doskonale je znamy.

Czytaj dalej

W piątek, 20 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 3a po wystawieniu Jasełek dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3 udali się do biblioteki szkolnej na spotkanie wigilijne zorganizowane przez rodziców. Poza opłatkiem i życzeniami był też poczęstunek i paczki od Mikołaja.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki