Miesięczne archiwum: Marzec 2020

Drodzy Rodzice

znajdujemy się obecnie w sytuacji, kiedy wirus COVID-19 zmusił nasz kraj oraz inne społeczności świata do przeorganizowania życia społecznego, zawodowego i prywatnego. Wszyscy stoimy w obliczu nowych zmian w edukacji, które wymuszają na nas, dostosowanie się do aktualnej sytuacji. Wiem, że nauczyciele z naszej szkoły wykorzystuje multimedia do kontaktu ze swoimi uczniami stosując różne formy zdalnej komunikacji.

Czytaj dalej

Darmowe książki w Internecie

Na czas zamknięcia szkoły biblioteka szkolna pragnie wskazać uczniom zastępstwa: gdzie mogą znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) e-booków.

Czytaj dalej

W związku z przedłużeniem zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych informujemy, że obiady w terminie od 26.03.2020r. – 10.04.2020r. zostają automatycznie odwołane.
Nadpłaty w opłatach, zgodnie z regulaminem, zostaną zaliczone na poczet płatności w kolejnym miesiącu.
W związku z powyższym na chwilę obecną prosimy o niedokonywanie wpłat za m-c kwiecień.
Wszelkie zmiany zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

W dniu 25 marca b. r. w związku z gwałtownym obciążeniem sieci, logowanie do systemu Librus jest bardzo utrudnione.

W celu odebrania materiałów od nauczycieli prosimy o podjęcie prób logowania w godzinach popołudniowych i wieczornych.

25 marca, co roku obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society). Dlaczego wybrano akurat taką, a nie inną datę? Ponieważ 25 marca (rethe) to dzień, w którym przypada rocznica pokonania Saurona i zakończenia wojny o pierścień. W tym dniu swoje święto mają również fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona.

Czytaj dalej

Szanowni Rodzice
W przypadku utraty loginu lub hasła do dziennika elektronicznego  proszę w pierwszej kolejności  o kontakt z wychowawcą klasy lub drogą e-mailową: sekretariat@sp2reda.pl
W treści proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz wskazać czy dane do logowania są dla rodzica czy dla ucznia.
Iwona Nowicka
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie

Wobec pojawiających się sygnałów, że nie wszystkie dzieci zabrały do domu swoje podręczniki / ćwiczenia, informujemy, że będzie możliwość zabrania książek ze szkoły dziś i jutro (czwartek i piątek 19-20 marca) w godzinach 13.00 – 15.30. Osoby przychodzące w tym celu do szkoły (dorosłe, nie dzieci!) będą wpuszczane pojedynczo, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Wszelkie trudności techniczne (jak utrata konta w Librusie, kłopoty z odbiorem lub przesyłaniem  materiałów) należy zgłaszać do wychowawców klas, nauczycieli przedmiotów lub do dyrekcji.

W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z zagrożeniem korona wirusem oraz prawdopodobnym znacznym przedłużeniem czasu zawieszenia normalnych zajęć dydaktycznych, w bieżącym tygodniu, zgodnie z sugestiami z MEN, szkoła stopniowo uruchamia zdalne nauczanie dzieci.

Wobec powyższego, uczniowie  mają obowiązek codziennie samodzielnie lub z pomocą rodziców logować się na swoje konto w Librusie Synergia, pobierać wysyłane przez nauczycieli materiały edukacyjne i wykonywać otrzymywane instrukcje i zadania.

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski klas I-III ogłosił „Konkurs na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę.”  W każdej klasie dokonano wyboru poprzez głosowanie. Chłopcy wybierali tę jedyną koleżankę z klasy, która jest życzliwa, uczynna, koleżeńska i zawsze chętna do pomocy.

Czytaj dalej

Trudne wierszyki łamiące języki

Uczniowie naszej Szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Czytaj dalej

W związku z decyzją Rządu RP wynikającą z zagrożenia koronawirusem, od jutra, czyli od czwartku 12 marca, na okres dwóch tygodni – do środy 25 marca włącznie, wprowadzone zostało zawieszenie zajęć: od poniedziałku 16 marca szkoła będzie zamknięta – nie będą odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne ani opiekuńczo-wychowawcze.

Jutro i pojutrze, czyli w czwartek i piątek (12 i 13 marca) zapewnimy opiekę tym dzieciom, którymi rodzice jeszcze nie będą w stanie zaopiekować się w domu. Apeluję jednak o niewysyłanie dzieci do szkoły już od jutra.

Od poniedziałku 16 marca nie będą się odbywać żadne zajęcia pozalekcyjne. W środę 11 marca odbędą się zaplanowane zajęcia, a o realizacji zajęć zaplanowanych na 12 i 13 marca poinformują indywidualnie trenerzy grup. Zajęcia ATS zostały odwołane.

Proszę pamiętać, że ten czas przymusowego zamknięcia placówek nie jest czasem ferii ani wakacji – ma on służyć temu, by jak najmniej osób przemieszczało się i wychodziło z domu. Należy zatem zatrzymać dzieci w domu, nie dopuszczać do kontaktu z innymi, kategorycznie nie odwiedzać osób chorych, nie kontaktować się z osobami, które wróciły z zagranicy.

Do uczniów klas VIII apeluję o wykorzystanie tej przymusowej przerwy na powtórki przed egzaminem i na przeczytanie zaległych lektur. ? Terminy egzaminów nie ulegają przesunięciu (przynajmniej w tej chwili).

Należy obserwować bieżące komunikaty urzędowe i stosować się do oficjalnych zaleceń.

OBIADY będą wydawane w czwartek i piątek (12 i 13 marca) w godzinach 11.30 – 13.00. Jeśli dziecko nie będzie korzystało z obiadu, należy odwołać obiad w zwykłym trybie.

 

                                                                                                         Iwona Nowicka

                                                                                              Dyrektor Szkoły

W lutym i marcu uczniowie klasy 3a ponownie  uczestniczyli w zajęciach w nowoczesnym centrum dydaktyczno rozrywkowym Aqua Edu Fun, stworzonym z myślą o dzieciach, które pragną doświadczać, odkrywać i bawić się jednocześnie.

Podczas zajęć 12 lutego KRYMINALISTYKA-OKIEM DETEKTYWA uczniowie mieli okazję przekonać się jak fascynująca jest praca detektywa: pobieranie odcisków palców, badanie DNA,rozwiązywanie chemicznych zagadek. Oprócz tego spotkała ich Walentynkowa niespodzianka i mogli również skorzystać z placu zabaw!

Czytaj dalej

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty rekomendują nieorganizowanie wycieczek szkolnych oraz nieuczestniczenie w masowych imprezach plenerowych i szkolnych.

Wobec powyższego, Zarządzeniem Dyrektora Szkoły niniejszym wstrzymuję organizację zbiorowych wyjazdów uczniów i odwołuję zaplanowane wyjazdy do kina lub teatru w miesiącu marcu b. r.

Dalsze kroki i decyzje w tym zakresie będą podejmowane po analizie bieżącej sytuacji.

                                                                                                          Iwona Nowicka

                                                                                                          Dyrektor Szkoły

W tym tygodniu w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III wysłuchali rozdziału książki pt. „Mała Księżniczka” Frances   Burnett Hodgson.

„Mała księżniczka” to historia ciekawa, ale również bogata emocjonalnie.  Główna bohaterka to postać, która ukazuje czytelnikowi dobre i złe strony ludzkiego życia. Książka ze Złotej Listy polecanych książek dla dzieci potrafi oderwać czytelnika od rzeczywistości. Pewne jest jednak to , że  jest to opowieść dla każdego, nie tylko bajka dla dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się jej z bliska…

autor:W.Mosińska

W środę, 4 marca uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 6. Testu z książki autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich rzeczy.
To pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki