Miesięczne archiwum: Marzec 2020

Drodzy Rodzice

znajdujemy się obecnie w sytuacji, kiedy wirus COVID-19 zmusił nasz kraj oraz inne społeczności świata do przeorganizowania życia społecznego, zawodowego i prywatnego. Wszyscy stoimy w obliczu nowych zmian w edukacji, które wymuszają na nas, dostosowanie się do aktualnej sytuacji. Wiem, że nauczyciele z naszej szkoły wykorzystuje multimedia do kontaktu ze swoimi uczniami stosując różne formy zdalnej komunikacji.

Czytaj dalej

Darmowe książki w Internecie

Na czas zamknięcia szkoły biblioteka szkolna pragnie wskazać uczniom zastępstwa: gdzie mogą znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) e-booków.

Czytaj dalej

W związku z przedłużeniem zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych informujemy, że obiady w terminie od 26.03.2020r. – 10.04.2020r. zostają automatycznie odwołane.
Nadpłaty w opłatach, zgodnie z regulaminem, zostaną zaliczone na poczet płatności w kolejnym miesiącu.
W związku z powyższym na chwilę obecną prosimy o niedokonywanie wpłat za m-c kwiecień.
Wszelkie zmiany zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

W dniu 25 marca b. r. w związku z gwałtownym obciążeniem sieci, logowanie do systemu Librus jest bardzo utrudnione.

W celu odebrania materiałów od nauczycieli prosimy o podjęcie prób logowania w godzinach popołudniowych i wieczornych.

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYWIESZENIA LIST KANDYDATÓW
ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH
W związku z zakończonym postępowaniem rekrutacyjnym  do oddziałów przedszkolnych i do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021, informuję, iż listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły w dniu 26 marca 2020 r. Jednocześnie informuję, że w związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem i obowiązkiem ograniczania wyjść z domu, rodzice dzieci zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym zostaną poinformowani o tym drogą telefoniczną przez sekretariat szkoły.

Informuję również, iż w przypadku dzieci zakwalifikowanych należy potwierdzić wolę przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia (według wzoru zamieszczonego poniżej) w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2020 r.. O złożenie ww. dokumentu prosimy wyłącznie drogą elektroniczną poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia na adres mailowy: sekretariat@sp2reda.pl

Potwierdzenie woli przyjęcia kandydata

                                                                                                                                                                        Iwona Nowicka
                                                                                                                                                              Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie

25 marca, co roku obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało w 2003 roku z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society). Dlaczego wybrano akurat taką, a nie inną datę? Ponieważ 25 marca (rethe) to dzień, w którym przypada rocznica pokonania Saurona i zakończenia wojny o pierścień. W tym dniu swoje święto mają również fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona.

Czytaj dalej

Szanowni Rodzice
W przypadku utraty loginu lub hasła do dziennika elektronicznego  proszę w pierwszej kolejności  o kontakt z wychowawcą klasy lub drogą e-mailową: sekretariat@sp2reda.pl
W treści proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz wskazać czy dane do logowania są dla rodzica czy dla ucznia.
Iwona Nowicka
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie

Wobec pojawiających się sygnałów, że nie wszystkie dzieci zabrały do domu swoje podręczniki / ćwiczenia, informujemy, że będzie możliwość zabrania książek ze szkoły dziś i jutro (czwartek i piątek 19-20 marca) w godzinach 13.00 – 15.30. Osoby przychodzące w tym celu do szkoły (dorosłe, nie dzieci!) będą wpuszczane pojedynczo, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Wszelkie trudności techniczne (jak utrata konta w Librusie, kłopoty z odbiorem lub przesyłaniem  materiałów) należy zgłaszać do wychowawców klas, nauczycieli przedmiotów lub do dyrekcji.

W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z zagrożeniem korona wirusem oraz prawdopodobnym znacznym przedłużeniem czasu zawieszenia normalnych zajęć dydaktycznych, w bieżącym tygodniu, zgodnie z sugestiami z MEN, szkoła stopniowo uruchamia zdalne nauczanie dzieci.

Wobec powyższego, uczniowie  mają obowiązek codziennie samodzielnie lub z pomocą rodziców logować się na swoje konto w Librusie Synergia, pobierać wysyłane przez nauczycieli materiały edukacyjne i wykonywać otrzymywane instrukcje i zadania.

W związku z decyzją Premiera dotyczącą zawieszenia w dniach 12-25 marca 2020 r. zajęć dydaktyczno – wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, związane z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym (KORONAWIRUS) informujemy, że rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz do oddziałów przedszkolnych i do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych w dniach od 16 marca do 18 marca 2020 r. możliwa będzie jedynie drogą elektroniczną. Wnioski i zgłoszenia prosimy przesyłać elektronicznie na adres: e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

Wnioski można pobrać z zakładki REKRUTACJA 2020/2021

                                                                       Iwona Nowicka

                                                                       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski klas I-III ogłosił „Konkurs na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę.”  W każdej klasie dokonano wyboru poprzez głosowanie. Chłopcy wybierali tę jedyną koleżankę z klasy, która jest życzliwa, uczynna, koleżeńska i zawsze chętna do pomocy.

Czytaj dalej

Trudne wierszyki łamiące języki

Uczniowie naszej Szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Czytaj dalej

W związku z decyzją Rządu RP wynikającą z zagrożenia koronawirusem, od jutra, czyli od czwartku 12 marca, na okres dwóch tygodni – do środy 25 marca włącznie, wprowadzone zostało zawieszenie zajęć: od poniedziałku 16 marca szkoła będzie zamknięta – nie będą odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne ani opiekuńczo-wychowawcze.

Jutro i pojutrze, czyli w czwartek i piątek (12 i 13 marca) zapewnimy opiekę tym dzieciom, którymi rodzice jeszcze nie będą w stanie zaopiekować się w domu. Apeluję jednak o niewysyłanie dzieci do szkoły już od jutra.

Od poniedziałku 16 marca nie będą się odbywać żadne zajęcia pozalekcyjne. W środę 11 marca odbędą się zaplanowane zajęcia, a o realizacji zajęć zaplanowanych na 12 i 13 marca poinformują indywidualnie trenerzy grup. Zajęcia ATS zostały odwołane.

Proszę pamiętać, że ten czas przymusowego zamknięcia placówek nie jest czasem ferii ani wakacji – ma on służyć temu, by jak najmniej osób przemieszczało się i wychodziło z domu. Należy zatem zatrzymać dzieci w domu, nie dopuszczać do kontaktu z innymi, kategorycznie nie odwiedzać osób chorych, nie kontaktować się z osobami, które wróciły z zagranicy.

Do uczniów klas VIII apeluję o wykorzystanie tej przymusowej przerwy na powtórki przed egzaminem i na przeczytanie zaległych lektur. ? Terminy egzaminów nie ulegają przesunięciu (przynajmniej w tej chwili).

Należy obserwować bieżące komunikaty urzędowe i stosować się do oficjalnych zaleceń.

OBIADY będą wydawane w czwartek i piątek (12 i 13 marca) w godzinach 11.30 – 13.00. Jeśli dziecko nie będzie korzystało z obiadu, należy odwołać obiad w zwykłym trybie.

 

                                                                                                         Iwona Nowicka

                                                                                              Dyrektor Szkoły

W lutym i marcu uczniowie klasy 3a ponownie  uczestniczyli w zajęciach w nowoczesnym centrum dydaktyczno rozrywkowym Aqua Edu Fun, stworzonym z myślą o dzieciach, które pragną doświadczać, odkrywać i bawić się jednocześnie.

Podczas zajęć 12 lutego KRYMINALISTYKA-OKIEM DETEKTYWA uczniowie mieli okazję przekonać się jak fascynująca jest praca detektywa: pobieranie odcisków palców, badanie DNA,rozwiązywanie chemicznych zagadek. Oprócz tego spotkała ich Walentynkowa niespodzianka i mogli również skorzystać z placu zabaw!

Czytaj dalej

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty rekomendują nieorganizowanie wycieczek szkolnych oraz nieuczestniczenie w masowych imprezach plenerowych i szkolnych.

Wobec powyższego, Zarządzeniem Dyrektora Szkoły niniejszym wstrzymuję organizację zbiorowych wyjazdów uczniów i odwołuję zaplanowane wyjazdy do kina lub teatru w miesiącu marcu b. r.

Dalsze kroki i decyzje w tym zakresie będą podejmowane po analizie bieżącej sytuacji.

                                                                                                          Iwona Nowicka

                                                                                                          Dyrektor Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki