Dzienne archiwum: 10 marca 2020

W lutym i marcu uczniowie klasy 3a ponownie  uczestniczyli w zajęciach w nowoczesnym centrum dydaktyczno rozrywkowym Aqua Edu Fun, stworzonym z myślą o dzieciach, które pragną doświadczać, odkrywać i bawić się jednocześnie.

Podczas zajęć 12 lutego KRYMINALISTYKA-OKIEM DETEKTYWA uczniowie mieli okazję przekonać się jak fascynująca jest praca detektywa: pobieranie odcisków palców, badanie DNA,rozwiązywanie chemicznych zagadek. Oprócz tego spotkała ich Walentynkowa niespodzianka i mogli również skorzystać z placu zabaw!

Czytaj dalej

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty rekomendują nieorganizowanie wycieczek szkolnych oraz nieuczestniczenie w masowych imprezach plenerowych i szkolnych.

Wobec powyższego, Zarządzeniem Dyrektora Szkoły niniejszym wstrzymuję organizację zbiorowych wyjazdów uczniów i odwołuję zaplanowane wyjazdy do kina lub teatru w miesiącu marcu b. r.

Dalsze kroki i decyzje w tym zakresie będą podejmowane po analizie bieżącej sytuacji.

                                                                                                          Iwona Nowicka

                                                                                                          Dyrektor Szkoły

W tym tygodniu w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III wysłuchali rozdziału książki pt. „Mała Księżniczka” Frances   Burnett Hodgson.

„Mała księżniczka” to historia ciekawa, ale również bogata emocjonalnie.  Główna bohaterka to postać, która ukazuje czytelnikowi dobre i złe strony ludzkiego życia. Książka ze Złotej Listy polecanych książek dla dzieci potrafi oderwać czytelnika od rzeczywistości. Pewne jest jednak to , że  jest to opowieść dla każdego, nie tylko bajka dla dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się jej z bliska…

autor:W.Mosińska

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki