Miesięczne archiwum: Czerwiec 2020

Nietypowe i bardzo wzruszające zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych.
Szkoła Podstawowa nr 2 Redzie imienia Małego Trójmiasta Kaszubskiego pożegnała uczniów klas ósmych. Wydarzenie to było o tyle wzruszające, że w drugim semestrze roku szkolnego zajęcia odbywały się zdalnie, i było to pierwsze a jednocześnie ostatnie wspólne spotkanie uczniów w takim gronie. Rozdanie świadectw odbyło się w dwóch turach, aby sprostać obostrzeniom sanitarnym .

Czytaj dalej

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

mijający rok szkolny był trudny i wyjątkowy pod wieloma względami. Wrzesień powitaliśmy w nowym, pięknym budynku szkolnym. W listopadzie wieloma działaniami i uroczystością jubileuszową uczciliśmy 55-lecie istnienia naszej szkoły. A w marcu, na ponad trzy miesiące, z powodu pandemii COVID-19 zostaliśmy zamknięci w domach, dokąd przeniosło się prowadzone zdalnie nauczanie.

To nie był łatwy czas dla nikogo. My, nauczyciele, musieliśmy błyskawicznie przeorientować sposoby pracy i komunikacji z uczniami, starsi uczniowie zostali postawieni przed bardzo poważnym wyzwaniem samodzielnego organizowania swojego uczenia się, a rodzice, zwłaszcza dzieci z młodszych klas, automatycznie stali się pełnowymiarowymi „nauczycielami wspomagającymi”.

Dziś, już po zakończeniu roku szkolnego, po pożegnaniu naszych absolwentów, po pożegnaniach z wychowawcami przy okazji rozdania świadectw, możemy z ulgą odetchnąć i stwierdzić, że wszyscy zdaliśmy ten trudny egzamin.

Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za wspaniałą współpracę przez cały ten czas. Bez Waszego zaangażowania i zrozumienia dla wyjątkowości sytuacji, byłoby nam o wiele trudniej pracować z dziećmi, utrzymywać je w ciągłej gotowości do nauki. Z klasami młodszymi byłoby to zupełnie niemożliwe.

Kochani Uczniowie, cieszymy się z tego, jak dobrze radziliście sobie w zdalnym nauczaniu i gratulujemy Wam osiągniętych wyników.

Mając ogromną nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w normalnych warunkach, życzymy Wam udanego, pięknego, a nade wszystko – zdrowego wakacyjnego wypoczynku. ?

Do zobaczenia po wakacjach!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 2.

Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Wracajcie do nas cali i zdrowie we wrześniu 2020 r.
Naszym wspaniałym absolwentom spełnienia marzeń w nowych szkołach i nie zapomnijcie o nas!
My życzymy Wam samych sukcesów

Iwona Nowicka – dyrektor szkoły
Rada Pedagogiczna i pracownicy administracyjni  szkoły

https://youtu.be/BmbPAd4P93E

Kilka porad jak bezpiecznie spędzać wakacje:

Bezpieczne wakacje poradnik

Krótki poradnik jak zachowywać się na wakacjach

INFORMACJA OGÓLNA:

 

– Odbiór świadectw, nagród, dyplomów klas uczniów klas 0, I-II oraz IV – VII będzie odbywał się na zasadzie przejściowej – „strumieniowej”, tzn. dzieci będą wchodziły wskazanym wejściem w odstępach do swojego wychowawcy, odbierały wskazane świadectwo z dodatkami (ze stolika – nie podane z ręki),  a następnie przechodziły do wskazanego wyjścia.

 

– Zakończenia klas III i VIII odbędą się na hali sportowej, dla dwóch klas w jednym czasie. Uczniowie będą mieli wyznaczone miejsca siedzące z zachowaniem dystansu. Wymagane maseczki i dezynfekcja rąk przy wejściu.

– Hala między grupami będzie dezynfekowana.

Czytaj dalej

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły zdają swój pierwszy egzamin dojrzałości, trudny ze względu na czas pandemii oraz na warunki nauczania zdalnego.
Wierzymy, że pytania przypadną Wam do gustu, egzamin będzie łatwy i przyjemny!
Trzymamy za Was kciuki i powodzenia!
Dyrekcja Szkoły
Rada pedagogiczna i wszyscy pracownicy szkoły

Jak co roku dla miłośników książek biblioteka szklona  zorganizowała konkurs czytelniczy na najpiękniejszy zeszyt lektur. Ci, którzy czytają już samodzielnie oraz ci, którzy oddają się lekturze jeszcze w towarzystwie dorosłych mieli okazję podzielenia się wrażeniami po przeczytaniu wybranych przez siebie książek.

Czytaj dalej

UWAGA! Przy suchej pogodzie biblioteka otwarta od strony patio.

– poniedziałki: godz. 11.00 – 15.00 (dni 01, 08, 15.06.)

– środy: 10.00 – 13.00 (dni 03, 10.06.)

– czwartek: godz. 9.00 – 14.00 (04.06.)

– W tych dniach – oprócz wypożyczania lektur – prosimy przede wszystkim o oddawanie wypożyczonych w ciągu roku szkolnego książek. NIE DOTYCZY TO PODRĘCZNIKÓW !

Terminy zdawania podręczników przez poszczególne klasy zostaną podane w odrębnym komunikacie.

Uczniowie klas :IV B, IV C, VI A, VI B i VIII B zostali artystami- malarzami.
Zainspirowani twórczością mistrzów pędzla również stworzyli swe dzieła, tzw.” żywe obrazy”.
To wyrażenie oznacza rekonstrukcję dzieła malarstwa lub rzeźby, tworzone przy udziale ludzi przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę.

Czytaj dalej

Drogie uczennice, drodzy uczniowie naszej szkoły.
Dzisiaj przypada Dzień Dziecka.
W imieniu wszystkich pracowników naszej Szkoły, życzę Wam abyście zawsze czuli się bezpiecznie. Bądźcie dziećmi jak najdłużej
Jak dziecko się bawcie i śmiejcie się do późnej starości.
Kochacie tak jak dziecko. I serce dziecka zawsze miejcie!
Dyrektor Szkoły
Iwona Nowicka
oraz cała kadra szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki