Dzienne archiwum: 29 czerwca 2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

mijający rok szkolny był trudny i wyjątkowy pod wieloma względami. Wrzesień powitaliśmy w nowym, pięknym budynku szkolnym. W listopadzie wieloma działaniami i uroczystością jubileuszową uczciliśmy 55-lecie istnienia naszej szkoły. A w marcu, na ponad trzy miesiące, z powodu pandemii COVID-19 zostaliśmy zamknięci w domach, dokąd przeniosło się prowadzone zdalnie nauczanie.

To nie był łatwy czas dla nikogo. My, nauczyciele, musieliśmy błyskawicznie przeorientować sposoby pracy i komunikacji z uczniami, starsi uczniowie zostali postawieni przed bardzo poważnym wyzwaniem samodzielnego organizowania swojego uczenia się, a rodzice, zwłaszcza dzieci z młodszych klas, automatycznie stali się pełnowymiarowymi „nauczycielami wspomagającymi”.

Dziś, już po zakończeniu roku szkolnego, po pożegnaniu naszych absolwentów, po pożegnaniach z wychowawcami przy okazji rozdania świadectw, możemy z ulgą odetchnąć i stwierdzić, że wszyscy zdaliśmy ten trudny egzamin.

Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za wspaniałą współpracę przez cały ten czas. Bez Waszego zaangażowania i zrozumienia dla wyjątkowości sytuacji, byłoby nam o wiele trudniej pracować z dziećmi, utrzymywać je w ciągłej gotowości do nauki. Z klasami młodszymi byłoby to zupełnie niemożliwe.

Kochani Uczniowie, cieszymy się z tego, jak dobrze radziliście sobie w zdalnym nauczaniu i gratulujemy Wam osiągniętych wyników.

Mając ogromną nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w normalnych warunkach, życzymy Wam udanego, pięknego, a nade wszystko – zdrowego wakacyjnego wypoczynku. ?

Do zobaczenia po wakacjach!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 2.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki