Dzienne archiwum: 4 września 2020

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemią COVID-19, w celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki, od 1 września 2020 r.  podczas przemieszczania się w obszarze budynków szkoły, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów klas IV – VIII oraz rodziców / opiekunów i inne osoby wchodzące na teren szkoły obowiązuje stosowanie się do następujących zasad reżimu sanitarnego:

– dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły,

– zakrycie ust i nosa (maseczka lub przyłbica) oraz

– utrzymywanie dystansu społecznego według ogólnie przyjętych w przestrzeni publicznej zasad.

Z dniem 7 września wprowadza się stosowanie powyższych zasad

również dla dzieci/ uczniów z klas 0 – III.

Zobowiązuję i proszę wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców/ opiekunów dzieci i inne osoby wchodzące na teren szkoły o stosowanie się do zasad i procedur, które wynikają z poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich członków społeczności szkolnej oraz są zgodne z wytycznymi i zaleceniami MEN, MZ i GIS.

Iwona Nowicka,

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie.

W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r.

To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.