Miesięczne archiwum: październik 2020

Zagrożenie z jakim się zmagamy nie pozwala naszym uczniom uczestniczyć w działaniach na rzecz Puckiego Hospicjum p.w. św. Ojca Pio, w ramach listopadowej akcji „Światełko dla Hospicjum”.

Jednak serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniem „Zapal wirtualny znicz dla swojego bliskiego”, wspierającym Puckie Hospicjum.

Czytaj dalej

 „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!”

 (Leopold Staff)

20 października w klasach I –III świętowaliśmy Dzień Krajobrazu. Tegorocznym tematem ogólnopolskiej akcji było ”Drzewo w krajobrazie”. Na zajęciach rozszerzaliśmy wiedzę uczniów w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów oraz rozmawialiśmy jak ważną rolę pełnią drzewa w naszym środowisku.

Czytaj dalej

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021 – etap szkolny

  • Konkurs przeprowadzono w naszej szkole 20.10.2020, o godz. 14:00
  • Brało w nim udział 21 uczniów z klas VII-VIII
  • Do etapu rejonowego zakwalifikowali się dwaj uczniowie:

Aleksander Książkiewicz (kl. VIII b)

Filip Bartosik (kl. VIII b)

Czytaj dalej

W dniu 14 października odbyły się w naszej szkole obchody związane z Dniem Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor Iwona Nowicka odebrała rotę przysięgi od uczniów klas pierwszych i dokonała tradycyjnego pasowania na ucznia szkoły. Pierwszoklasiści  przygotowali montaże wierszy i piosenek nawiązujących do tej uroczystości. Ze względów epidemiologicznych ślubowania klas pierwszych odbyły się bez udziału rodziców z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

We wtorek, 13 października  2020 roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zorganizowaliśmy Urodziny Kubusia Puchatka- happening literacko-teatralny przy aktywnym udziale chętnych uczniów, którzy przebrali się za swoje ulubione postacie z książek i bajek o Kubusiu Puchatku. W tym dniu Bibliotekarz odwiedzał poszczególne klasy czytając jeden z rozdziałów książki. Poza tym uczniowie z klasy „0”a i 2 c wykonali prace plastyczne zainspirowane jedną z przygód Kubusia.

Czytaj dalej

Jednym z wydarzeń związanych z obchodami Międzynarodowego  Miesiąca Bibliotek Szkolnych w SP-2 w Redzie był konkursu na wykonanie zakładki do książki: Moja autorska eko-zakładka do książki.

W konkursie wzięli udział z klas I-III. Jury łącznie obejrzało 40 pięknie wykonanych  zakładek. Nie trudno się domyślić, że w tej sytuacji wybór najładniejszych był nie lada problemem.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Muzyki spędziliśmy w rytmie bluesa. Nie mogło zabraknąć dżemu. Tego muzycznego i tego słodkiego, zrobionego w domowym zaciszu przez mamę czy babcię. Gofry i andruty z dodatkiem dżemu smakowały nieziemsko. Pychotka !!!

Czytaj dalej

Poniedziałkowe popołudnie spędziliśmy w DENDROMie. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych informacji na temat ptaków. Karmiliśmy papużki i drób. Posadziliśmy poziomki. Porozmawialiśmy o segragacji odpadów. Ale najwięcej radości sprawiła nam ścieżka sensoryczna. Cudownie było biegać boso po różnej nawierzchni. Polecamy każdemu. Pobyt w Dendromie to wspaniale spędzony czas.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Chłopaka postanowiliśmy pojechać do miasteczka rowerowego w Rumi. Piękny, słoneczny dzień sprzyjał nauce przepisów ruchu drogowego i praktycznemu szkoleniu z zakresu ruchu pieszych i nauce jazdy na rowerze i hulajnodze. Niestety. Nie obeszło się bez mandatów. Jednak szybka interwencja tatusia Agatki poskromiła zapędy niejednego drogowego pirata wśród naszych kolegów i koleżanek.

Czytaj dalej

W czasie zajęć z języka kaszubskiego dzieci przygotowywały miłe niespodzianki dla swoich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji  Narodowej. Uczniowie bardzo się  zaangażowali i byli szczęśliwi, że sami mogli zrobić prezenty – drewniane zawieszki z rysunkami i napisem. Wykonane prace podarowali swoim ulubionym nauczycielom.

Czytaj dalej

We wrześniu odbyła się kolejna edycja zajęć nauki pływania na windsurfingu. Uczniowie klasy VIe pod opieką pani Róży Ostolskiej po raz kolejny próbowali swoich sił z deską i żaglem. Osoby początkujące stawiały pierwsze kroki ucząc się obrotu i startu. Uczniowie którzy już wcześniej pływali szlifowali zwrot przez sztag i uczyli się nowego zwrotu przez rufę. Pogoda i humory dopisywały. Aby uczcić udany wyjazd po zajęciach poszliśmy na pyszne naleśniki.

Czytaj dalej

15 października klasa II d brała udział  w akcji Jesienne kodowanie z eTwinning, podczas której wspólnie  rozwiązywaliśmy zakodowane zagadki związane z tematyką jesienną. Wszystko za pomocą programu  Genial.ly . Założeniem projektu było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią w oparciu o TIK. Uczniowie kształtowali  umiejętności odkodowywania informacji, dodawania , ustalania położenia przedmiotów .

Czytaj dalej

Dnia 25.09.2020 na terenie MOSiR Reda odbyły się Jesienne Szkolne Biegi Przełajowe. W zawodach udział wzięły klasy 1-3. Klasy pierwsze i drugie startowały na dystansie 300m a klasy trzecie na dystansie 400m. Dla najlepszych zawodników z każdej kategorii zostały wręczone przez panią Dyrektor Iwonę Nowicką pamiątkowe medale. Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę. Poniżej przedstawiamy wyniki najlepszych trójek z każdego dystansu:


Czytaj dalej

Kolorowa jesień i jej skarby kreatywnie wykorzystane w klasie 0 C. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, zachwycone darami jesieni i swoimi pracami.

Wychowawczynie:

M. Hnatow

S. Chylewska

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki