Miesięczne archiwum: Listopad 2020

W  minionym miesiącu odbył się konkurs plastyczny pt. „Polska to mój kraj ojczysty”. Uczniowie nadesłali bardzo ciekawe i pomysłowe prace wykonane z bibuły, plasteliny oraz malowane. Nawiązywały one do  legend związanych z początkami naszego państwa, najpiękniejszych miejsc i zabytków Polski, wybitnych postaci związanych z naszym krajem oraz ważnych wydarzeń historycznych, symboli narodowych.

Czytaj dalej

Drodzy Czytelnicy-uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2020/21 na początku listopada 2020 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły zakupione przez Radę Rodziców nowości wydawnicze-lektury WMC dla klas 2-8. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 20 książek, w tym 5 audiobooków. Opracowane książki są już dostępne dla czytelników. Zapraszamy:)

BIBLIOTEKA

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Czytaj dalej

Udało się przeprowadzić drugi etap Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Tym razem uczestnicy pisali test online.

Najlepsze wyniki w klasach IV-VI uzyskali:  Tymoteusz Albecki -20 p. , Franciszek Bakulski -18 p, Michalina Małysa – 17p. W klasach VII-VIII najlepiej poradzili sobie z zadaniami: Mikołaj Lomonos 16p, Maksymilian Osak 14p. I Michał Borys 13 p.

Szczegółowych informacji o zdobytych punktach udzielają nauczyciele języka polskiego.

Gratulujemy Wszystkim –  Szkolni Opiekunowie WMC

W dniu 2.10 był obchodzony ” Światowy dzień tabliczki mnożenia”.

W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły:

1. brali udział w specjalnych lekcjach dotyczących umiejętności posługiwania się tabliczka mnożenia

2. mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia za pomocą specjalnych losów.

3. Paręnaście osób wzięło udział w konkursie logiczno-matematycznym on-line zorganizowanym przez wmtday.org – organizacje promującą matematykę i tabliczkę mnożenia. Nikt z osób nie zakwalifikował się do dalszego etapu, ale sam udział mamy nadzieję był miłym i ciekawym doświadczeniem.

4. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie szkolnym na stworzenie plakatu promującego tabliczkę mnożenia.

Czytaj dalej

Jeżeli w Twojej okolicy znajduje się drzewo, z którym wiąże się jakaś ciekawa historia lub legenda, albo z jakichś powodów jest ono ważne dla lokalnej społeczności lub dla Ciebie, to teraz jest doskonała okazja, aby je wypromować i zgłosić do konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja. Każdy może zgłosić swoje ukochane drzewo! Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 16 drzew – finalistów, które zawalczą o tytuł Drzewa Roku 2021. Zwycięzca będzie polskim reprezentantem w konkursie europejskim Tree of the Year 2022. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2020 r.!

Czytaj dalej

W październiku uczniowie klasy II B odbyli lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Zadaniem dzieci było zasadzenie roślin w donicach, którymi następnie udekorowały taras i wejście do szkoły. 

Czytaj dalej

Nasza świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.30. Uczęszcza do niej bardzo dużo dzieci. Kiedy zaistnieje taka potrzeba, to dzieci z klas starszych też mogą poczekać na swoje lekcje i spędzić miło czas.

Czytaj dalej

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie ogłasza konkurs promujący twórczość  Jerzego Ludwika Kerna. Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII.

I moduł – konkurs rysunkowy Ilustrujemy utwory Ludwika Jerzego Kerna skierowany do dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

II moduł – konkurs na wykonanie grafiki komputerowej (w formie kolażu) promującego twórczość Ludwika Jerzego Kerna dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

III moduł – konkurs na nagranie filmu promującego twórczość Ludwika Jerzego Kerna, którego adresatami są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

Czytaj dalej

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna, a dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego uczniowie klas 0 naszej szkoły przystąpili do nowego programu edukacyjnego i konkursu propagującego te cele oraz nawyk codziennego czytania – „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.

Czytaj dalej

W środę, 4 listopada uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 2. testu z książek:

Wandy Chotomskiej  Dzieci Pana Astronoma  lub Anny Czerwińskiej-Rydel Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim. W październiku uczniowie mieli do wyboru dwie pozycje,ponieważ lektura podstawowa była trudno dostępna.

Czytaj dalej

W naszej świetlicy jest przyjemnie, wesoło i kolorowo – uczniowie rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne.

30 września obchodziliśmy Dzień Dyni, dlatego dzieci wykonały dynię przestrzenną z pomarańczowych i zielonych pasków. Innego dnia rozwijały swoje zainteresowania przyrodnicze i słuchały opowiadania o jeżu, poznały ciekawostki na temat jego życia i uczyły się piosenki, tez o jeżu.

Czytaj dalej

W październiku w naszej szkole odbył się rodzinny konkurs plastyczno-techniczny: „Dyniowy zawrót głowy”. Uczniowie klas I -III przynieśli  przepiękne dynie, które ozdobiły szkolny korytarz. Niektóre dynie wyglądały zabawnie, inne budziły strach i przypominały dziwne stwory, a jeszcze inne, zachwycały wzorem i pomysłowością. Wśród prac znalazła się przepiękna karoca, Dom Strachów, Minonek, Pani Jesień, dyniowa torebka oraz fotobudka, pirat, pająk, łabędzie,  czarownice i lampiony. Wszystkie wytwory były oryginalne i niezwykłe!

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki