Miesięczne archiwum: Grudzień 2020

18.12.2020 r. grupa sześciolatków z klasy 0 B świętowała klasową wigilię. Przedstawiamy małą relację fotograficzną, jak również film z przedstawienia przygotowanego specjalnie z myślą o rodzicach, którzy niestety w tym roku nie mogli zaszczycić nas swoją obecnością.

Czytaj dalej

Wesołych Świąt
spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze
wypełnionych radością i miłością
oraz wszelkiej pomyślności, zdrowia, spełnienia marzeń
w Nowym – 2021 – Roku
życzy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie.

W naszej szkolnej świetlicy pojawiają się akcenty mikołajkowo – świąteczne.

Pusto i smutno bez dzieci, mamy nadzieję, że wkrótce do nas wrócicie.

 

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy

dużo zdrowia oraz nadchodzących świąt pełnych spokoju,

relaksu i bezpiecznych spacerów.

 

Pozdrawiamy,

wychowawczynie świetlicy

4 grudnia w klasie 0 C obchodziliśmy Dzień Barbórki. Poznaliśmy historię „Rozgniewanego węgielka”  i rozmawialiśmy o pracy górników oraz dowiedzieliśmy się do czego wykorzystywany jest węgiel.  Na koniec zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne, oczywiście węglem.

Czytaj dalej

Ciepłe życzenia świąteczne od serca i piękne wierszyki na Boże Narodzenie to coś, co wielu z nas chce wysłać swoim najbliższym. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas I-III, wykonali  różnorodne i starannie wykonane kartki świąteczne z życzeniami dla swoich rodziców, dziadków, kuzynów, kolegów, przyjaciół…

Czytaj dalej

Uczniowie klasy 7B wykonali na języku niemieckim świąteczne Lapbooki, czyli obrazowe mapy myśli z mnóstwem sekretów i mobilnych elementów. Dzięki temu w sposób kreatywny poznali słownictwo związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Oprócz tego poznaliśmy na zajęciach program Canva, w którym zaprojektowaliśmy świąteczne kartki z życzeniami w języku niemieckim:)

Czytaj dalej

Klasa 0 B, podobnie jak wszystkie dzieci, z niecierpliwością czekała na Świętego Mikołaja. Dzieci pisały listy, które zostawiły w koszyczku dla Mikołaja.

 

7 grudnia, zamiast  listów Mikołaj zostawił słodkie upominki. Radości nie było końca. Śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki. Na zakończenie przedszkolaki wykonały łańcuch choinkowy oraz dodatkowy worek zamiast listów.

Czytaj dalej

W klasie  II d z okazji Mikołajek odbyła się lekcja  pt. „Jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja”. Wydarzenie na żywo poprowadziła nauczycielka Pani Sabina Piłat, która w tym roku spotkała się właśnie z nim.

Podczas 30 minutowej  lekcji, uczniowie z wielką ciekawością wysłuchali opowieści z wizyty u  Świętego Mikołaja.  Obejrzeliśmy  zdjęcia, filmiki, dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy o Mikołaju m.in. co lubi jeść, kto do niego przyjeżdża, gdzie mieszka, co lubi robić w czasie wolnym. W międzyczasie stworzyliśmy swoje „mapy myśli” a na sam koniec Mikołaj złożył Nam wszystkim świąteczne życzenia. Uczniowie byli zachwyceni wyjątkową lekcją!

Czytaj dalej

Maratończycy zmierzyli się z kolejnym testem. Klasy IV -VI musiały wykazać się wiedzą na temat książki Gieśki . Najlepsi okazali się: Kasia Drozda – 21p., Tymek Albecki – 18p oraz Ania Franchuk -18p. W kategorii starszych uczniów test z książki pt Morderstwo najlepiej napisali Mikołaj Lomonos 20p, Martyna Gawlikowska – 19, Julia Konopka -19. Gratulujemy!
Szkolni Opiekunowie WMC

W środę, 2 grudnia uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 3. testu z książki Justyny Bednarek Babcocha. Tym razem test odbył się w dwojakiej formie-większość pisała test w szkole,natomiast 5 uczniów pisało test on-line.

Babcocha jest bardzo niezwykłą czarownicą. Dzięki niej życie małej Bernadetty staje się pełne magii. Jeśli chcecie je poznać,tak jak uczestnicy WMC, zapraszamy do biblioteki. Książka dostępna jest w wersji papierowej i audiobooka.

Czytaj dalej

Zawsze chętnie uczestniczycie we wszystkich przedsięwzięciach, akcjach charytatywnych i innych wydarzeniach na terenie naszej szkoły,     a także poza nią.

Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypadał 5 grudnia, chcemy Wam serdecznie podziękować za Wasze poświęcenie, pomoc i wielkie chęci w czynieniu dobra!

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

plac-zabaw-1

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki