Miesięczne archiwum: Luty 2021

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 17 listopada 1999 przez UNESCO.
Tę i inne informacje znaleźć można na plakatach przygotowanych z okazji tego święta przez uczniów kl. VIIA i VIIB.
Oryginalne, bardzo ciekawe artystycznie środki wyrazu. Połączenie wiedzy z praktyką. Brawo!

Czytaj dalej

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów, w tym aneksy do
informatorów zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym
2020/2021
przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
– arkusze próbnych egzaminów ósmoklasisty z ubiegłych lat (tutaj oraz tutaj)
arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r. i 2020 r.
osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia
rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

19 lutego  klasa IId odbyła lekcję on –line z nauczycielką i podróżniczką panią Sabiną Piłat. Podczas zajęć dzieci wspólnie uczyły się rysować koty z „Ciocią Bombonierką”. Dowiedziały się również kilku ciekawostek na zadane pytania z życia kotów m.in. ile wydają dźwięków?, na jakiej wyspie jest ich najwięcej i dlaczego?, jak okazują miłość?

Czytaj dalej

W ostatnią sobotę , 20 Lutego 2021 roku , w Lęborku rozegrano I rundę Ligi Województwa Pomorskiego Młodzików w pływaniu.
244 zawodniczek i zawodników z 13 pomorskich klubów rywalizowało w 9 konkurencjach.
10 osobowa drużyna UKS Tri-Team Rumia wyraźnie wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem 14 medali , w tym aż 8 złotych!
Rosada Szymon
400m dowolny / miejsce 3. 4:47.64
100m motylkowy/ miejsce 2. 1:05.47
( pierwsze miejsce czas 1:05.35 )

Czytaj dalej

Po przeprowadzonych na jesieni szkolnych etapach przedmiotowych konkursów kuratoryjnych, spora grupa naszych uczniów zakwalifikowała się do etapów rejonowych.

Są to:

– z biologii: Martyna Gawlikowska (VIII b), Szymon Kreft (VIII c), Mikołaj Lomonos (VII g);

z matematyki: Filip Bartosik i Aleksander Książkiewicz (obaj VIII b);

– z języka angielskiegoMikołaj Maziec (VIII b);

– z informatyki – Dawid Pergoł (VIII b).

Czytaj dalej

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Jest to najbardziej romantyczny dzień w roku. W to „święto zakochanych” możemy obdarować nasze sympatie własnoręcznie zrobionymi  kartkami, pisząc życzenia lub wierszyk. W tym roku każdy uczeń z klas 0-III mógł włożyć swoją walentynkę do specjalnie postawionego, ozdobnego pudła przy wejściu do szkoły. W poniedziałek kartki zostały rozdane. Było ich bardzo dużo.

Samorząd Szkolny

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją, zachęcamy wszystkich do udziału w tej walce.

Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. W ostatnim czasie wzrosła liczba osób, które cierpią z powodu depresji, coraz większą grupę stanowią młodzi ludzie, którzy w dobie pandemii „gdzieś się zagubili”, „gdzieś się zamknęli”.

Czytaj dalej

Wspaniałe świętowanie dnia zakochanych odbyło się w piątek 12 lutego. W tym dniu dzieci przygotowały walentynkowe laurki. Atmosfera w grupie była bardzo serdeczna i pełna miłości.

Czytaj dalej

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną, powodującą problemy w wielu obszarach funkcjonowania, dla Nauczycieli, Rodziców i Uczniów, którzy mają trudności z bezpośrednią wizytą w poradni psychologiczno – pedagogicznej, a potrzebują różnych form pomocy, uruchamiamy dyżury telefoniczne psychologa i pedagoga:

Czytaj dalej

W ramach projektu Koła Turystycznego zachęcamy do ulepienia bałwana i pochwalenia się nim. Zamierzamy stworzyć wspaniałą galerię Bałwanów SP 2 Reda. Zdjęcia należy przysyłać na adres: justynasul@tlen.pl do 25.02.2021
Dobrej zabawy
Opiekunowie Koła Turystycznego

Z okazji walentynkowego święta biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w Konkursie czytelniczo- plastycznym Literackie portrety zakochanych.

Czytaj dalej

Za nami kolejny, piąty już, etap Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Najlepiej test napisali: Michalina Małysa, Katarzyna Drózda oraz Tymoteusz Albecki. Oni też prowadzą w klasyfikacji szkolnej wśród uczniów klas IV-VI. Wśród starszych uczniów najlepiej napisali Martyna Gawlikowska i Mikołaj Lomonos.
Serdecznie gratulujemy !
Szkolni Opiekunowie WMC

29 stycznia w klasie 0 B odbył się bal. Tego dnia, już od rana pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Były tańce i konkursy, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Czytaj dalej

31 stycznia 2021 roku uczniowie klas VIII mieli okazję wziąć udział w 29-tym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12-stu wolontariuszy wyruszyło na ulice naszego miasta i pod opieką nauczycieli dzielnie kwestowali na rzecz fundacji.

W gronie wolontariuszy byli uczniowie z klas:

  • VIII a: Karolina Brzozowska, Marta Urbanowicz, Zuzanna Stanny, Sara Warpas,
  • VIII b: Marta Jagodzińska, Filip Bartosik, Marcel Dembicki, Mikołaj Maziec
  • VIII c: Roksana Intek, Jowita Resko, Weronika Wicka, Szymon Kreft

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki