Miesięczne archiwum: Kwiecień 2021

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Czytając… nigdy nie będziesz samotny obchodzony był głównie w przestrzeni internetowej.

Ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej.

Hasło święta nawiązuje do ostatniego pandemicznego roku – okresów odosobnienia i dystansu społecznego. Zdaniem organizatorów w tym czasie to książki okazały się potężnym narzędziem do walki z izolacją, wzmacniania więzi międzyludzkich, poszerzania horyzontów oraz stymulowania kreatywności i pobudzania naszych umysłów. Czytanie pomaga w otwarciu się na innych i pozwala podróżować.

Czytaj dalej

„Bądź dobry zawsze, gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze.”

                                                                                                  – Dalajlama –

 

Nasi Wolontariusze po raz szósty zaangażowali się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu.

Czytaj dalej

W ramach tygodnia ekologicznego uczniowie kl. 2 C rozmawiali o oszczędzaniu wody i ochronie środowiska wodnego. Dowiedzieli się co to są wody stojące i płynące.  Poznali największe i najgłębsze jeziora w Polsce oraz jej najdłuższe  rzeki. Wiedzą, jakie korzyści czerpie z wody i zbiorników wodnych człowiek i zwierzęta. Na zajęciach kreatywnych uczniowie stworzyli własne akwaria, które teraz zdobią klasę.

Czytaj dalej

W dniu 22 kwietnia w ramach Międzynarodowego DNIA ZIEMI uczniowie klasy 7A wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji GEOGRAFII online, zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W trakcie spotkania poruszane były kwestie związane z globalnym ociepleniem klimatu na świecie, działalnością człowieka, emisją do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów, zanieczyszczeniami środowiska, ich skutkami oraz sposobami poprawy stanu Naszej Planety Ziemi!

19 kwietnia 2021 r. odbył się V Turniej Wiedzy Ekologicznej dla klas V. W konkursie wzięły udział reprezentacje klas:

Va – Tymoteusz Albecki, Konrad Drewa, Gabriel Sterna

Vb – Natalia Białas, Emilia Dembicka, Nikola Wojnowska

Vc – Oliwia Szewczyk, Kinga Treder, Franciszek Bakulski

Nasi uczniowie zmierzyli się z sześcioma konkurencjami, które dotyczyły m. in. zagadnień segregacji odpadów, problemu zaśmiecania toalet, ekologicznych haseł oraz ochrony wód.

Czytaj dalej

Przez ostatnie miesiące klasa IId brała  udział w projekcie ekologicznym EkoEksperymentarium, który  uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Na lekcjach przyrody odgadywaliśmy zagadki w wirtualnych pokojach.

Tematyka ochrony środowiska  podana była w sposób atrakcyjnej gry dla najmłodszych, etapy porządkowania i segregacji  mają przełożenie na codzienność każdego z nas. Uczniowie nauczyli się między innymi jak oszczędzać wodę, dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci, a podczas zakupów dowiedziały się, dlaczego trzeba zwracać uwagę na to, co się kupuje.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwarty Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, który odbędzie się już jutro 23 kwietnia w godzinach 13-16 . Prosimy o przesłanie linku do spotkania uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, zachęcamy wszystkich nauczycieli oraz pracowników SP nr 2  do podjęcia Eko-Wyzwania.

Co trzeba zrobić? To proste!

1. Wyjdź z domu.
2. Znajdź miejsce, które wymaga interwencji: tonąca w śmieciach plaża, wysypisko w środku lasu, zaśmiecony trawnik.
3. Posprzątaj bałagan wokół siebie.
4. Zrób zdjęcie „przed” i „po”.

Czytaj dalej

Dobiegła końca X edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Najlepsi wytrwali do końca!
Możemy w tym roku pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. W klasyfikacji uczniów IV-VI największą ilość punktów zdobył Tymoteusz Albecki, drugie miejsce zajęła Michalina Małysa, a trzecie Katarzyna Drózda. Śmiałków na początku wystartowało dziewiętnastu, do końca wytrwało piętnastu.
W starszej grupie wiekowej zwycięzcą okazała się Mikołaj Lomonos, drugi był Maksymilian Osak, a trzecie miejsce przypadło Martynie Gawlikowskiej.
Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!
Szkolni Organizatorzy WMC

Na lekcji GEOGRAFII uczniowie klas VII A i VII B wykorzystywali swoją wiedzę zdobytą na wcześniejszych zajęciach dotyczącą właściwych zachowań wyrzucania śmieci do toalety. Po zgłębieniu tematu oraz zapoznaniu się między innymi z  materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni, dzięki  możliwościom współczesnej techniki, przy wykorzystaniu aplikacji voki uczniowie tworzyli własne MÓWIĄCE AWATARY. Wykazali się niesamowitą kreatywnością i inwencją twórczą. Ich postacie uświadamiały społeczeństwo, co należy wyrzucać do toalety oraz ostrzegały przed szkodliwością złego postepowania, a także jego skutkami.

Czytaj dalej

Idiomy to takie wyrażenia, których nie da się przetłumaczyć dosłownie. Powstały na przykład w związku z jakimś wydarzeniem z historii danego kraju lub są uwarunkowane kulturowo. Przykładowo, ukazany powyżej idiom it is raining cats and dogs (znaczenie dosłowne: pada kotami i psami) oznacza bardzo ulewny deszcz. Nie ma pewności, skąd się wzięło to powiedzenie, ale jest kilka teorii, które próbują wyjaśnić jego pochodzenie. Jedną z bardziej popularnych prób wyjaśnienia, skąd się wziął ten idiom, jest nawiązanie do mitologii nordyckiej. Wierzono wtedy, iż latające wiedźmy często przyjmowały postać kotów, a psy i wilki powiązane były z Odinem, czyli wiatrem.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie klas IV-VIII!

Zachęcamy do udziału w Polach Nadziei 2021!

Jak można zaangażować się w wolontariat?

Nie ma określonej aktywności, którą trzeba wykonać. Tegoroczne zadanie to challenge.

Można tańczyć, śpiewać, rysować, zrobić zdjęcie itp. Wszystko co kojarzy się z wiosną, żonkilami i żółtym kolorem nadziei,  może być symbolem wyzwania.

Czytaj dalej

Podczas ostatnich miesiący klasa IId zrealizowała kolejne zadania arytmetyczne z  programu matematycznego „3,2,1 Odlicz!”. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali różne zabawy m.in. : „Zadania w kawałkach”, „Matematyczna choinka” czy „Tik Tak matematyczny”. Utrwalali tabliczkę mnożenia, uczyli się rozwiązywać zadania tekstowe i rozwijali orientację przestrzenną. Wykonywali wiele zadań związanych z obliczaniem godzin oraz   ćwiczyli umiejętności pracy w grupie. Różnorodne zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły dzieciom wiele emocji.

Czytaj dalej

W ramach realizacji zadań z projektu uczniowie klasy VII A i VII B na lekcjach online z  GEOGRAFII u p. Ani Gerber wykorzystując możliwości graficzne programu CANVA tworzyli własne zakładki do książek oraz memy. Wszystko zgodnie z obowiązującym tematem „TOALETA TO NIE ŚMIETNIK”.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki