Dzienne archiwum: 26 kwietnia 2021

W dniu 22 kwietnia w ramach Międzynarodowego DNIA ZIEMI uczniowie klasy 7A wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji GEOGRAFII online, zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W trakcie spotkania poruszane były kwestie związane z globalnym ociepleniem klimatu na świecie, działalnością człowieka, emisją do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów, zanieczyszczeniami środowiska, ich skutkami oraz sposobami poprawy stanu Naszej Planety Ziemi!

19 kwietnia 2021 r. odbył się V Turniej Wiedzy Ekologicznej dla klas V. W konkursie wzięły udział reprezentacje klas:

Va – Tymoteusz Albecki, Konrad Drewa, Gabriel Sterna

Vb – Natalia Białas, Emilia Dembicka, Nikola Wojnowska

Vc – Oliwia Szewczyk, Kinga Treder, Franciszek Bakulski

Nasi uczniowie zmierzyli się z sześcioma konkurencjami, które dotyczyły m. in. zagadnień segregacji odpadów, problemu zaśmiecania toalet, ekologicznych haseł oraz ochrony wód.