Miesięczne archiwum: czerwiec 2021

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną podane 2 lipca 2021 na platformie  ZIU.

Loginy i hasła dostępu do systemu ZIU zostały przekazane uczniom

podczas zakończenia roku.

Uczeń i jego rodzice mogą również sprawdzić wyniki na stronie: https://wyniki.edu.pl

po wprowadzeniu otrzymanego loginu i hasła oraz kliknięcie przycisku DALEJ.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie będą mogli odebrać

9 lipca 2021 r. w godz. 9:00 – 12:00 u p. wicedyrektor Borkowskiej

(gabinet na wprost szatni).

Lato, lato, mieszka w drzewach
Lato, lato, w ptakach śpiewa
Słońcu każe odkryć twarz
Lato, lato, jak się masz?”
Wspaniałych i bezpiecznych wakacji
życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczna

W piątek 25 sierpnia, odbyły się zakończenia roku szkolnego dla klas I-VII. O różnych godzinach, z zachowaniem obostrzeń pandemicznych, nasi uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe wręczyła pani dyrektor Iwona Nowicka, gratulując uczniom i dziękując za ich sukcesy w konkursach i olimpiadach. Ilość nagród i wyróżnień w tak wielu konkursach w trudnym czasie pandemii pokazuje, jak mamy zdolnych i ambitnych uczniów. Szczególne podziękowania złożył uczniom klas młodszych (I-III) Wiceburmistrz Redy, pan Łukasz Kamiński, za udział w akcji Rowerowy Maj, w której redzkie placówki wzięły udział po raz pierwszy.

Czytaj dalej

24 czerwca, odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Uczestniczyli w nim nasi absolwenci i ich wychowawczynie, p. Anna Stępniarek,  p. Paulina Masztalerek i p. Katarzyna Piwecka-Witt, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i liczne grono rodziców. Tradycyjnie, podczas zakończenia klas VIII, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi z klas młodszych.

Dyrektor szkoły, pani Iwona Nowicka,  przypomniała, że miniony rok szkolny naznaczony pandemią COVID-19, niemal w całości realizowany był w trybie nauczania zdalnego. Było to wielkie wyzwanie dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za sumienną pracę, a w szczególności za bardzo dobrą współpracę rodziców ze szkołą. Dodała, że  mimo tak trudnych warunków nauki, nasi uczniowie osiągali sukcesy w olimpiadach i konkursach w różnych dziedzinach na różnych szczeblach, wszyscy napisali egzamin ósmoklasisty i z pewnością są dobrze przygotowani do czekających ich nowych zadań.

Czytaj dalej

W tym roku szkolnym po raz kolejny udało się zdobyć tytuł Lidera Lokalnej Ekologii 2019 – 2021. W projekcie ekologicznym wzięło udział 14 szkół podstawowych.  To wielkie wyróżnienie dla naszej placówki. Część działań odbyła się zdalnie ze względu na sytuację pandemii, ale młodszym uczniom udało się zorganizować kilka ciekawych wycieczek w ramach współpracy  m.in. z Centrum ogrodniczym Dendrom w Redzie.

Czytaj dalej

W piątek, 18 czerwca klasa II B udowodniła, że jak dobra zabawa, to tylko w redzkim parku!

Dzieci pod opieką wychowawczyni zaczęły swoje spotkanie od podchodów, w które zaangażowali się nawet rodzice. Śmiechom i rywalizacji nie było końca. Następnie dzieci zaskoczyły przybyłych rodziców i dziadków wystawiając przedstawienie w plenerze. Okazało się, że smoki nie są takie straszne jak o nich piszą w książkach, a książęta nadal są odważni i bardzo przystojni. Każde z dzieci uczestniczyło w przedstawieniu. Jeśli nie w roli głównej, to jako scenografowie czy operatorzy dźwięku.

Czytaj dalej

Na wakacje proponujemy akcję czytelniczą, realizowaną w dwóch wersjach – dla młodszych dzieci oraz dla nastolatków.
Wakacje będą kolejnym okresem, w którym dzieci i młodzież nie będą korzystać z biblioteki szkolnej. To jednocześnie kolejna przerwa od zajęć, w której trakcie niepewna jest realizacja wyjazdów, kolonii i zagranicznych podróży. Skoro uczniowie przez tyle czasu nie mogli pojechać do wymarzonych wakacyjnych miejsc i nie są pewni, czy będą mogli pojechać w najbliższej przyszłości, to proponujemy im udanie się do książkowej krainy wyobraźni lub – w sprzyjających warunkach – po prostu zabranie książki na wakacje.
Czytaj dalej

Kolejne sukcesy pływackie Szymona Rosady z klasy 7c. Na między wojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików Szymon zdobył:

1 miejsce w 100 motylkiem 1.02.20
3 miejsce w 100 dowolnym
3 miejsce w 200 zmiennym
4 miejsce w 400 dowolnym
1 miejsce – sztafeta 4×50 zmiennym
2 miejsce- sztafeta 4×50 dowolnym
Klub Szymona Tri Team Rumia wygrał w klasyfikacji medalowej

Z początkiem czerwca zakończyła się zbiórka artykułów higienicznych i biurowych do Domu Hospicyjnego Caritas imienia Świętego Józefa w Sopocie.  Ogromie dziękujemy za dary  rzeczy higienicznych oraz pielęgnacyjnych wykorzystywanych do codziennych potrzeb Podopiecznych.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

Czytaj dalej

W środowe popołudnie, 16.06.2021 r. uczennice z klasy VII b: Martyna Gawlikowska, Julia Konopka oraz Aneta Szwoch, wybrały się wraz z Panią Magdaleną Szornak na spacer po Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie. Ten niezwykle cenny pod względem historycznym, przyrodniczym oraz wypoczynkowym teren jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców miasta. W 2011 r. park przeszedł rewitalizację stając się jednym z najpiękniejszych obszarów w mieście.

Czytaj dalej

Kolejne sukcesy Szymona Rosady z klasy 7c. W Bałtyckich nadziejach olimpijskich startował na trzech dystansach

1. 50 m motylkowym  – 28.48 ( na tą chwilę jest to 5 czas w Polsce w 13 latkach)/  1 miejsce 
2. 100 m stylem dowolnym – 1.00.20 / 1 miejsce 
3. Sztafeta 5x 50 dowolnym- 27.36 / 1 miejsce 

Czytaj dalej

W poniedziałek 31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień bez Papierosa .

W klasach I-III zostały zorganizowane zajęcia, które miały na celu wykształcenie u uczniów świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby przy nich palą.

Czytaj dalej

11 czerwca 2021 r. klasa II b wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę przyrodniczo – krajoznawczą po Redzie. Dzieciom udało się pokonać 204 schody prowadzące na ulicę Jarą oraz odbyć długi spacer po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Czytaj dalej

21 maja dzieci z klasy II b odbyły warsztaty decoupagu, które przeprowadziła pani Janina Czerwionke. Uczniowie wykonali przepiękne upominki dla swoich mam z okazji zbliżającego się święta.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Dziecka w klasie 0 A było pysznie, owocowo i kolorowo – maliny, kiwi, borówki, truskawki, ananas, banany… wszystko to znalazło się na gofrach, które dzieci samodzielnie robiły. Oczywiście, nie mogło zabraknąć też bitej śmietany! 🙂

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki