Dzienne archiwum: 12 czerwca 2021

W krajach afrykańskich szkoła jest miejscem do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Niestety wiele z nich nie ma takiej możliwości. Często brakuje tam podstawowych przyborów szkolnych. W dzisiejszych czasach mamy tak wiele, a wystarczy naprawdę niewielka pomoc, aby wywołać uśmiech na buzi afrykańskich dzieci.

Czytaj dalej

7 czerwca wybraliśmy się z klasą 2c na wycieczkę do Słowiańskiej Osady w Sławutowie.  Przenieśliśmy się w czasie o 1000 lat i zobaczyliśmy jak żyli ludzie w średniowieczu. Podczas warsztatów garncarskich dowiedzieliśmy się jakie znaczenie miała ceramika, z czego ją wykonywano, jak wypalano i jakimi metodami ją wyrabiano. Mieliśmy możliwość samodzielnie wykonać naczynie z gliny.

Czytaj dalej

2 czerwca, na zajęciach, dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy samodzielnie stworzyły zabawki sensoryczne. Gniotki powstały z balonów, mąki oraz włóczki.

Zabawki sensorycznej to ćwiczenia i zabawa w jednym. Pomagają rozładować stres oraz ćwiczyć małą motorykę. Wykonanie gniotków dostarczyło uczniom dużo radości i uśmiechu.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki