Dzienne archiwum: 3 października 2021

W środę 29 września, z wielką  ciekawością  uczniowie klasy IIId słuchali opowieści swojego ulubionego pisarza, Grzegorza Kasdepke.

Obecnie  książki Grzegorza Kasdepke znajdują  się w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III . Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Bodzio i pulpet”, „Kacperiada” „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” – to najbardziej znane tytuły z twórczości autora, które młodzi czytelnicy i ich rodzice mogą kojarzyć. Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke cieszą się ogromną popularnością, dlatego też z wielką radością udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie na spotkanie z nim.

Czytaj dalej

Oto i są …pierwsze nagrody już do naszej szkoły trafiły!!!

Przez ostatni miesiąc uczniowie klasy IIId wykonywali zadania związane z poskromieniem Psotnika – sztucznej inteligencji, która namieszała w systemach komputerowych. Uczniowie wraz z dwojgiem przyjaciół Julką i Kubą przemierzają wirtualny świat Cyfrowego Laboratorium. Wykonują zadania, dzięki, którym uczą się jak rozróżniać różne źródła informacji. Potrafią ocenić, które informacje są przydatne, umieją się przedstawić. Wiedzą, że obcym nie udziela się wszystkich informacji na swój temat. Rozumieją, po co stosuje się awatary i nicki.

Czytaj dalej

ROZWÓJ MOWY DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki