Dzienne archiwum: 10 października 2021

Przedszkolaki z grupy 0A lubią wykonywać prace plastyczne. Chętnie lepią z plasteliny, tworzą wydzieranki, malują farbami, wyklejają bibułą, wycinają, robią origami. Ostatnio zaś wykonały marchewki stemplowane stopami.

Czytaj dalej

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy 0A poznawały owoce i warzywa. Rozwiązywały zagadki słuchowo-wzrokowo-smakowe, wyklejały kontury warzyw i owoców plasteliną, układały owocowo-warzywne puzzle, tworzyły cudaki z wyciętych sylwet owoców i warzyw, uczyły się piosenki. Na zakończenie tygodnia wykonały natomiast kolorowe i zdrowe sałatki owocowe.

Czytaj dalej

30 września dzieci z grupy 0A świętowały Dzień Chłopaka. Z tej okazji mali mężczyźni otrzymali krawaty z breloczkami, a wszystkie przedszkolaki przygotowały samodzielnie andruty z kremem czekoladowym i różnymi dżemami. Było pysznie! 🙂

Czytaj dalej

30 września dzieci z grupy 0B obchodziły swoje pierwsze święto, Dzień Chłopaka, w nowym gronie, co było doskonałą okazją do integracji grupy.

Wszyscy świetnie się bawili, chłopcy otrzymali medale oraz prezenty, nie zabrakło słodkiego poczęstunku.
Czytaj dalej

Słoneczne, ciepłe dni sprzyjały,by nie siedzieć w ławkach. Lekcja niekoniecznie musi odbyć się w sali szkolnej.
Klasy IV B, VIII A i VIII B swoją wiedzę i umiejętności polonistyczno- plastyczne udowadniały na boisku.
Uczniowie dobrani w grupy rysowali bohaterów literackich, przedmioty i sytuacje z nimi związane.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Uśmiechu jest bardzo radosnym dniem. Od 1990 roku obchodzimy go  w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten ukazywać ma to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. W końcu: „śmiech to zdrowie”!!!

Czytaj dalej

Za  nami Pierwszoklasistami z Ia pierwszy miesiąc nauki w szkole. Zapomnieliśmy już jak to było w przedszkolu, na wakacjach w błogim lenistwie. Od kilku tygodni pracujemy na najwyższych obrotach, rozwijamy się, bawimy, główkujemy nad trudnymi zadaniami, integrując się w grupie. Pani Ewelina wprowadziła nas płynnie w świat liter pisanych.  Spotkaliśmy się z czerwonym, małym przyjacielem –  Plastusiem – naszą pierwszą lekturą szkolną i każdy z nas wykonał swojego plastelinowego bohatera książki.

Czytaj dalej

Drodzy Czytelnicy-uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2021/22 na początku października 2020 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły zakupione przez Radę Rodziców nowości książkowe-lektury WMC dla klas 2-8. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 53 woluminy. Opracowane książki są już dostępne dla czytelników. Zapraszamy:)

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki