Dzienne archiwum: 16 października 2021

6️⃣0️⃣2️⃣ zawodników z 2️⃣6️⃣klubów wzięło udział w tegorocznej edycji rozgrywanej na obiekcie Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni 🔝

Szymon Rosada z 8c zdobył:

2 miejsce – 100 m stylem dowolnym
1 miejsce – 100 m stylem motylkowym

8 października w naszej szkole odbył się bardzo wyjątkowy dzień dla naszych uczniów z klas młodszych. Był to DZIEŃ SPORTU. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach takich jak: indywidualny bieg przez płotki na dystansie 30 m, Indywidualny bieg na 200m, drużynowe wyścigi rzędów oraz klasowy bieg na orientację. Uczniowie przygotowali piękne plakaty propagujące zdrowy tryb życia. Celem  było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piękna pogoda i humory dopisywały do samego końca imprezy. Wszyscy zostali nagrodzeni przypinkami oraz osoby które pokazały wyjątkowe zaangażowanie otrzymały upominki.

Czytaj dalej

11 października odbyła się edukacyjna wycieczka uczniów z klas IIIb i IIId  na Westerplatte. Wyprawa rozpoczęła się wcześnie rano. Najpierw uczniowie mieli okazję płynąć statkiem „Elżbieta”  przez rzekę Motławę, później zwiedzaliśmy  Westerplatte z przewodnikiem , który w szczegółach opowiadał nam o historii tego miejsca. Uczniowie słuchali o genezie i skutkach II Wojny Światowej, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki