Dzienne archiwum: 18 października 2021

15 października w naszej szkole uczniowie klas 0-III obchodzili Światowy Dzień Warzyw i Owoców. W ten dzień przygotowywali na zajęciach różnorodne kanapki, sałatki i inne smakowite, zdrowe przekąski.  Przynieśli warzywa i owoce, aby zrobić z nich klasowe kąciki warzywno-owocowe. Na zajęciach dowiedzieli się czym jest piramida żywienia, wysłuchali piosenek i zagadek związanych z tematem oraz obejrzeli filmik edukacyjny „Przygody Stasia i Oli” o zaletach zdrowego odżywiania.

Czytaj dalej

12 października Uczennice z klasy VIIB reprezentowały Szkołę w Miejskich Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3×3. Po ciężkiej i wyrównanej walce dziewczęta ( Martyna Hildebrandt, Martyna Wodniczkach, Lena Kuldanek oraz Katarzyna Drózda) zajęły pierwsze miejsce i w efekcie dostały kwalifikacje do Powiatowych Zawodów Dzieci które odbędą się 19 października.  Serdecznie Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach na szczeblu powiatowym.

Opiekunem grupy był Maciej Paczkowski

 

W minionym tygodniu klasa Ia poznawała i omawiała jesienne skarby. Na szkolnych stolikach zatem zakrólowały leśne grzybki.
Uczniowie, wykorzystując korzeń pietruszki, ziemniaki, wykałaczki i farby plakatowe wykonali swoje jesienne, leśne grzybki.
Zadanie proste i bardzo efektowne. Prace pięknie wyglądały i fantastycznie pachniały 🙂
Zajęcia się Pierwszakom bardzo spodobały.

Czytaj dalej

Jesień w świetlicy jest bardzo kolorowa. Zagościły kasztany, żołędzie oraz liście. Bardzo lubimy pracować z tymi materiałami przyrodniczymi. Nasze prace wykonaliśmy pięknie i estetycznie. Śpiewamy piosenki jesienne i jesteśmy weseli. Lubimy takie zajęcia.

Czytaj dalej

W październiku w czasie zajęć z języka kaszubskiego wszystkie klasy przygotowały dla swoich ulubionych nauczycieli miłą niespodziankę – drewnianą podstawkę do kawy lub herbaty ze wzorem kaszubskim (wykonane zostały dowolną techniką). Lekcje z rękodzieła dają uczniom satysfakcję i wiele radości.

Czytaj dalej

W wrześniu w czasie zajęć z języka kaszubskiego klasy pierwsze poznały recepturę na kaszebscie wafle, a reszta grup piekła kaszebscie plince. Zajęcia kulinarne zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki