Dzienne archiwum: 21 listopada 2021

Świetlicowe dzieci poznają i analizują jesień pracując różnymi technikami. Wykonaliśmy mnóstwo prac. Nie omijamy żadnej pogody!!!

 

Choć wiemy, że często pada deszcz, więc my wykonaliśmy parasolki. Zwierzęta, które można spotkać w lesie też zagościły w naszych pracach. Było miło i kolorowo.

Czytaj dalej

Grupa 0C świętowała wspólnie Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przyniosły swoje ulubione zabawki związane z ulubionymi bajkami. Tego dnia pełno było zabawy i śmiechu przeplatanych pracą.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt. „Jesień widziana oczami dziecka”, w którym wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości.

Czytaj dalej

23.10.2021r najstarsze klasy uczestniczyły w II Kongresie Młodych Kaszubów. Kongres rozpoczął się mszą św. pod przewodnictwem bpa Wiesława Szlachetki w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Wejherowie. Na Kongresie odbyła się promocja nowej książki „Księga Modlitw Powszechnych”. Obejrzeliśmy film o biskupie Konstantynie Dominiku ,,Życie w opinii świętości”.

Czytaj dalej

15.10.2021 uczniowie młodszych klas w ramach zajęć z języka kaszubskiego udali się na wycieczkę do kilku miejsc. Na początku odwiedzili Farmę Strusi w Kniewie. Tam radości nie było końca: dzieci uczestniczyły w konkursach, mogły karmić zwierzątka i pobawić się na nowym placu zabaw.

Czytaj dalej

Sporo prac plastycznych powstało w grupie 0 b. Trzy dni rozmawialiśmy o dyniach, graliśmy w memory dyniowe i oczywiście przebieraliśmy się za dynie.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki