Dzienne archiwum: 23 listopada 2021

1 października 2021 r. uczniowie klas Id, Ib, IIIb, IIId , bilioteka oraz pani Renia Klamrowska wraz z uczniami ze świetlicy przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Z kulturą mi do twarzy”.

Głównymi celami projektu jest m.in.:
    • wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji;
• wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
• wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
•  formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób;
• promowanie kultury wysokiej oraz wrażliwości na piękno.

 

Czytaj dalej

19 listopada zakończyła  się  w naszej szkole zbiórka karmy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce.

Uczniowie wszystkich klas spisali się na medal. Zebraliśmy duże ilości karmy dla psów i kotów. Szkoła otrzymała podziękowania od schroniska, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom czworonogów, którzy włączyli się do akcji!!!

Czytaj dalej

Dnia 2 listopada uczniowie klasy IIId wraz z wychowawcą oraz panią Janką Czerwionke i rodzicami przygotowali dżemy dla Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni.

Były dżemy z jabłek, gruszek oraz śliwek. Nasze polskie owoce jesieni.

Uczniowie wykonywali wszystko od podstaw. Najpierw myli, kroili owoce, potem wrzucali do garnków a w  międzyczasie przygotowywali różnorodne nalepki na słoiczki. Na koniec ozdabiali kolorowymi serwetkami.

Wspólnie z rodzicami wszystko poszło nam bardzo szybko , choć pracy było dużo.

Wyszły aż 22 słoiki!!!

Czytaj dalej

Pływalnia Akademickiego Centrum Sportowego Marynarki Wojennej w Gdyni gościła pływaków z całego województwa pomorskiego . Na starcie pojawiło się wiele klubów z naszego regionu oferując kibicom i sympatykom pływania ogrom emocji oraz ciekawej sportowej rywalizacji.

Szymon Rosada z 8c zdobył

1 miejsce 50 m stylem dowolny 25.98
(obecne jest to 2 czas w Polsce w 13 latkach )

Czytaj dalej

29 września dzieci z grupy 0c obchodziły dzień dyni. Oglądaliśmy plansze z roślinami dyniowatymi, poznaliśmy różne rodzaje dyń oraz proces ich wzrostu. Cała grupa była ubrana w piękne dyniowe barwy. W dodatku zabawy było co niemiara! Pokonaliśmy dyniowy tor przeszkód, ważyliśmy, mierzyliśmy dynie, układaliśmy od najmniejszej do największej, porównywaliśmy liczebność zbiorów. Ponadto wykonaliśmy przestrzenne dynie z papieru. Wszyscy świetnie się bawili!

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki