Dzienne archiwum: 15 września 2022

Pod koniec sierpnia, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi ZSP2  zostali przeszkoleni z obsługi urządzenia służącego do przeprowadzeniu zabiegu defibrylacji serca. Każdy z uczestników mógł się teoretycznie i praktycznie nauczyć, jak obsługiwać defibrylator AED – urządzenie, które w niedługim czasie zostanie zamontowane w naszej szkole. Taki defibrylator składa się w z elektrod, które przykleja się na klatce piersiowej oraz jednostki centralnej. Służy on do tego, aby uratować osobę, u której stwierdzono zatrzymanie akcji serca.

Czytaj dalej

W pierwszym tygodniu września klasa V c wyruszyła pociągiem na Hel pożegnać lato. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam na plaży, podczas spaceru po Helu i oglądania fok w Fokarium.

Czytaj dalej

6 września, w ramach pierwszych spotkań z rodzicami, odbyło się szkolenie dla rodziców dotyczące higieny cyfrowej, czyli podstawowych zasad związanych z używaniem telefonów przez dzieci i młodzież, a także przez dorosłych. Spotkanie prowadził dr Maciej Dębski, prezes Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”, zajmującej się m. in. problemami fonoholizmu i uzależnień behawioralnych u dzieci i nastolatków. Poruszone zostały takie zagadnienia, jak:

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki