Dzienne archiwum: 18 września 2022

15 września grupa 0a świętowała Dzień Kropki. Cała grupa ubrana w stroje z elementami kropki, ale też z kropkami na twarzach przez cały dzień aktywnie uczestniczyła w zajęciach, które miały na celu poznanie swoich talentów, zdolności i supermocy. Dzieci w skupieniu wysłuchały historii o Vashti. Historii, która zapoczątkowała wspaniałą tradycję Dnia Kropki. Wszyscy narysowali swoje talenty w kropkach, które później stworzyły koronę „Drzewa Talentów”. Dzięki niemu wiemy, ile talentów mamy w swojej grupie! Było dużo rozmów o naszych zdolnościach, o tym jak o nie dbać i je rozwijać. Nie zatrzymywaliśmy się na sobie. Dzieci próbowały odkrywać talenty swoich rodziców. Wywołało to niezwykłe poruszenie, bo okazało się, że rodzice to niezwykle utalentowani ludzie 🙂

Czytaj dalej

15 września cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Redzie wzięła ponownie udział w obchodach Międzynarodowego Święta Kropki. To pozornie zabawne i błaho brzmiące wydarzenie niesie za sobą bardzo ważne i cenne przesłanie. Ale od początku…

Wszystko zaczęło się od książki dla dzieci amerykańskiego pisarza i ilustratora Peter H. Reynolds’a., który  w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Opowieść zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, odwagę,pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia i ukazania ich mocnych stron.

Czytaj dalej

W lutym 2022 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli udział w Programie Pomorskie Żagle wiedzy. Zrekrutowanych zostało 68 uczniów. 30 uczniów w klas szóstych i siódmych, 38 uczniów z klas młodszych. Zajęcia teoretyczne w klasach młodszych prowadziły pani Joanna Słuszewska-Grychta oraz Wioletta Mosińska. W klasach starszych byli: Anna Gerber, Magdalena Szornak, Barbara Tańska, Aleksandra Franczuk-Tusk, Róża Ostolska. Opiekunami podczas zajęć praktycznych była Alicja Radzio, Wiesław Ziętkowski oraz Róża Ostolska.

Czytaj dalej

16 września klasa 4c udała się z wychowawcą na 2 godzinne zmagania w JumpCity Rumia. Dzieci miały zorganizowaną lekcję wychowania fizycznego na trampolinach a następnie czas wolny do wykorzystania według własnej inwencji.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki