Miesięczne archiwum: październik 2022

W czwartek i piątek,27 i 28 października w murach naszej szkoły miały miejsce spotkania z podróżnikami i autorami komiksów Podróże z Pazurem. Małżeństwo Piotr i Iza, z psem Snupkiem, 4 lata spędzili w nieustannej podróżny autostopowej (głównie po Amerykach Południowej i Środkowej). Odwiedzili dotychczas 37 państw na 5 kontynentach. Przejechali ponad 60 tys. km (głównie autostopem) i przepłynęli ponad 3500 mil morskich, w tym Atlantyk, jachtami.

Czytaj dalej

Czytanie dla pokoju

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaproponowała szereg konkursów i akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki oraz hasło przewodnie tegorocznych obchodów.
Czytaj dalej

Z okazji MMBSz biblioteka zorganizowała cykl spotkań rozbudzających w dzieciach chęć czytania książek oraz umiejętność uważnego słuchania.

W czasie zajęć w klasach zerowych starsi koledzy (V.Munjeri, T.Albecki, J.Jurczyk, M.Schuttenberg, P.Wołczek) czytali dzieciom utwory związane z życiem przedszkolaka, otaczającym światem, przyrodą, zwierzętami, porami roku. Czytaniu towarzyszyły zajęcia inspirowane lekturą: rozmowy i zabawy językowe, zabawy ruchowe czy zajęcia plastyczne.

Czytaj dalej

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przystąpili do Ogólnopolskiego konkursu czytelniczego i w środę 19 października napisali 1. test sprawdzający zrozumienie książki Dagmary Budzbon-Szymańskiej :” Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk na tropie złodziei obrazów”.                   W pierwszym etapie wzięło udział 24 uczniów, a największą liczbę punktów zdobyli:

  • Karol Jankowski z klasy 3a i Nikodem Langa z klasy 3b  (po 20 pkt)
  • Miłosz Łupina z klasy 3b i Filip Skrzypkowski z klasy 3c (po 18 pkt)
  • Marta Płotka i Jakub Poskróbek z klasy 3c (po 17 pkt)

Czytaj dalej

21 października grupa 0a i 0b obchodziła Dzień Bosych Stóp. Z tej okazji rozmawialiśmy o tym jak ważne są dla nas stopy i jak o nie dbać. Bardzo ważnym punktem zajęć było przygotowanie ścieżki sensorycznej ,po której spacerowaliśmy ćwicząc wszystkie receptory naszych stóp. Tego dnia wszyscy świetnie się bawiliśmy co widać na zdjęciach.

Czytaj dalej

11 października w grupie 0a obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Była to wspaniała okazja do świętowania, edukowania, integrowania i przede wszystkim – grania w gry planszowe. Przedszkolaki przyniosły z domów swoje ulubione gry. Oczywiście z dużym zaangażowaniem w nie graliśmy, ćwicząc zdrową rywalizację, czyli umiejętność wygrywania jak i przegrywania. To był bardzo radosny dzień! Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Czytaj dalej

Z okazji Światowego Dnia Kundelka biblioteka szkolna przygotowała :

  • wystawę książek Pies i kot w literaturze (książki z zasobów biblioteki,których bohaterami są psy i koty)
  • gazetkę „Psie” aforyzmy
  • prezentację Kocie i psie ciekawostki
  • projekcję filmu Zakochany kundel
  • wystawę prac plastycznych Twój kumpel-pies czy kot

Czytaj dalej

Czytanie dla pokoju

Jak co roku w październiku, również w naszej szkole, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zaproponowała szereg konkursów i akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki.

Jeden z konkursów dotyczył twórców polskiego romantyzmu-PORTRET POLSKIEGO TWÓRCY ROMANTYZMU. Na konkurs wpłynęły prace uczniów klas 4,6 i 7. Czytaj dalej

Z okazji MMBSz Biblioteka szkolna zaproponowała swoim czytelnikom konkurs literacki polegający na samodzielnym, pisemnym ułożeniu i ozdobieniu życzeń w formie laurki/rymowanki dla biblioteki z okazji jej święta. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6.Niestety, tylko jedna uczennica-Agata Kołodziejska z klasy 4a przygotowała piękną laurkę z życzeniami,za którą serdecznie dziękujemy:)

Biblioteka szkolna

 

 

Koordynatorki projektu: Ewa Zielińska
i Marzena Predoń-Rojek

W dniach 7 i 19.10.2022r. klasy III b i II b były z wizytą w Przychodni Weterynaryjnej „LUPIN” w Redzie. Dzieci poznały psa właścicieli – Frizi. Miały możliwość posłuchania bicia serca pieska przez stetoskop, obejrzenia niektórych narządów z pomocą USG.

Czytaj dalej

Grupa 0a postanowiła zakończyć tydzień ulubionymi zajęciami, czyli zabawami z kodowaniem. Na początek grupa przypomniała sobie jak odczytujemy koordynaty a następnie ułożyła na macie do kodowania dyktando graficzne. Szybko okazało się, że koordynaty układają się w piękne drzewo w kolorach jesieni. Potem powitaliśmy gościa głównego tych zajęć- robota Genibot.

Czytaj dalej

13 października w oddziale przedszkolnym zagościł Gwiezdny Teatr z pokazem „Zaginiony świat”. Była to doskonale opracowana, pełna niesamowitych filmów, dźwięków, efektów świetlnych lekcja o pradawnym świecie, w którym żyły dinozaury. Taka oprawa całkowicie zaskoczyła dzieci, które z zachwytem wpatrywały się w ekran i wsłuchiwały się w głos lektora.

Czytaj dalej

Drodzy Czytelnicy-uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2022/23 na początku października 2022 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości-lektury WMC dla klas 2-8. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 65 woluminów. Książki zostały zakupione ze środków szkolnych oraz darowizny Rady Rodziców. Opracowane książki są już dostępne dla czytelników. Zapraszamy:)

Biblioteka szkolna

20.10.2022 uczniowie w ramach zajęć z języka kaszubskiego udali się na wycieczkę do Ręboszewa. Tam podziwiali wiatrak i piękne tereny kaszubskie. Potem udali się do Żukowa, gdzie poznali historię klasztoru sióstr Norbertanek i haftu kaszubskiego żukowskiego. Był to również dobry moment na integrację grupy przy ognisku, kiełbaskach i wspólnym śpiewaniu pieśni. Pogoda dopisała i wszyscy wspaniale się bawili przy wspólnych zabawach i konkursach.

W ramach obchodów MMBSz biblioteka zaproponowała uczniom klas 4-6 konkurs na samodzielne wykonanie ze starych gazet przestrzennego projektu dowolnej postaci literackiej. Niestety tylko dwoje uczniów:Ada Cegiołka i Piotr Ołtuszyk wykonali oryginalne,estetyczne i pomysłowe prace.

Czytaj dalej

W piątek, 14. października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w ZSP2 odbyły się uroczyste akademie i spotkania klas z wychowawcami. Dyrektor szkoły, p. Iwona Nowicka, podziękowała wszystkim pedagogom za codzienny trud oraz życzyła sukcesów, satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy. Do tych życzeń i podziękowań przyłączyli się obecni na uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców – p. Ewelina Hałenda i p. Stanisław Frank.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki