Miesięczne archiwum: listopad 2022

25 listopada 2022 r. grupa 0a obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Pomimo pojawieniu się na świecie coraz to bardziej różnorodnych zabawek, misie wciąż są uwielbiane przez dzieci. Tego dnia, każdy z nas przyniósł do przedszkola swojego najlepszego przyjaciela – misia.

Czytaj dalej

W miesiącu listopadzie uczniowie klas 5-8 Naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji „Zareklamuj Polskę”. Wykonali przepiękne plakaty, które można podziwiać na szkolnych korytarzach i gazetkach. Teraz czekamy na certyfikat 🙂

Szkolny koordynator: Anna Gerber

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Czytaj dalej

22 listopada w szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Kredki. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce oraz śpiewały piosenki o kredkach.

To był prawdziwie kredkowo – kolorowy dzień 😉

Czytaj dalej

W październiku odbyła się II edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego „Reda w kolorach jesieni”. Konkurs skierowany był do 5- i 6- letnich- uczniów redzkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych mieszczących się przy Szkołach Podstawowych. Konkurs miał na celu przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i orientacji w miejscu zamieszkania oraz pobudzenie uważności i wrażliwości na świat przyrody i zmiany w niej zachodzące.

Czytaj dalej

W środę, 16 listopada uczniowie klas 2,3 napisali 2. test sprawdzający zrozumienie treści książki G. Kasdepke: ”Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę”. W tym etapie wzięło udział 21 uczniów, z których maksymalną ilość punktów (21) zdobyły aż 3 osoby:

  • Paweł Macyszyn z klasy 2b!
  • Amelia Dondela z klasy 3b
  • Marta Płotka z klasy 3c

Czytaj dalej

Grupa 0a postanowiła zatroszczyć się o małych skrzydlatych przyjaciół w zbliżającym się trudnym dla nich czasie. Zima bowiem to okres, w którym szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na zwierzęta, które mają duży kłopot ze znalezieniem pożywienia. Cała grupa przypomniała sobie zasady prawidłowego dokarmiania ptaków i doskonale wie, że aby ptaszki żyły w zdrowiu, w karmniku muszą mieć ziarna a nie chleb. Dzieci wspólnie z rodzicami zatroszczyły się o nowe karmniki, które umieszczone zostały na szkolnym placu zabaw. Przy tej okazji składamy ogromne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie 🙂 Dzieci z ogromną radością zaobserwowały już pierwszych gości w nowych „ptasich stołówkach”.

Czytaj dalej

Dzieci z grupy 0b miały przyjemność gościć Tinę wraz z opiekunami.  Dowiedzieliśmy się między innym,  co robić jak atakuje nas pies.
Celem Pomorskiej Fundacji Bracia Mniejsi jest całkowite wyeliminowanie zjawiska bezdomności wśród zwierząt, poprzez zmiany legislacyjne, działania edukacyjne i wsparcie osób działających na rzecz zwierząt.

Czytaj dalej

Czarne koty doczekały się swojego własnego święta,przypada ono 17 listopada. Właśnie koty tego koloru są związane z największą ilością przesądów i wierzeń. Ten dzień stanowi doskonałą okazję, aby rozwiać mity i pokazać ludziom, że hebanowe kotki są cudownymi towarzyszami.

Czytaj dalej

7 listopada zapisze się w historii grupy 0a jako ten, w którym w naszej sali zapanowała iście bajkowa atmosfera. Od samego rana w drzwiach pojawiały się księżniczki i królewny, Elzy, Minecraftowe postacie, smoki i wiele innych. I to w obstawie bajkowych zabawek i książek. Wszystko po to, by świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Czytaj dalej

W ostatnim czasie nasi uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych w kilku konkurencjach.

W Mistrzostwach Dzieci w Koszykówce 3×3 chłopcy zajęli II miejsce, a dziewczęta wywalczyły I miejsce. W Powiatowych Mistrzostwach drużyna dziewcząt zajęła wysokie, piąte miejsce.

Czytaj dalej

WRZESIEŃ 2022

Już na początku roku szkolnego uczniowie klas młodszych mieli szansę zapoznać się z przyjaznym robotem „Genibot”  Dzięki temu urządzeniu i dołączonym do niego akcesoriom nasi najmłodsi uczniowie w prosty sposób nauczą się programować.

Również uczniowie klas starszych mieli możliwość skorzystania z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.  Dzięki zestawom LEGO Bricq Motion mogli w łatwy sposób poznać zasady ruchu jednostajnego i jednostajnie przyśpieszonego.

Czytaj dalej

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klas VII c i VII a odwiedzili Fabrykę Kultury w celu zapoznania się z pracami artystów Stowarzyszenia Kunszt zaprezentowanymi na XVIII Redzkich Impresjach. Stowarzyszenie wystawiło dzieła wykonane przez 25 artystów, które powstały w trakcie minionego roku. Zaprezentowano malarstwo, ceramikę, fotografię, ikony, kaligrafię, żywicę i rękodzieło, a także prace malarskie i graficzne powstałe na plenerze „Szklany Puck”. Filozoficzny temat wystawy – „Niezależna” umożliwił artystom pokazanie bardzo różnorodnej tematyki.

Czytaj dalej

W październiku w naszej szkole został zamontowany aparat AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny. W razie potrzeby, aparat sam wykonuje analizę, czy należy dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo działającego serca osoby, która straciła przytomność. Defibrylator jest wyposażony w funkcję poleceń głosowych, które prowadzą osobę udzielającą pomocy krok po kroku przez wszystkie czynności ratujące życie.

Nasz defibrylator jest zlokalizowany na ścianie przy automacie z jedzeniem, naprzeciw dyżurki pań woźnych.

Defibrylatory do wszystkich redzkich placówek szkolnych zostały zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

 

29 października w grupie 0a odbył się Dzień Dyni oraz Bal Jesieni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie oraz jesień panowała na naszych ubraniach.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki