Miesięczne archiwum: grudzień 2022

Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy w Polsce Mikołajki. Rankiem tego dnia dzieci dostają upragnione prezenty. Dorośli, chcąc wspomóc świętego Mikołaja w doborze podarków, często namawiają swoje pociechy do przygotowania listu z wymarzonymi prezentami.

Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych.

Czytaj dalej

Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt, zdrowia, pogody ducha i wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Redzie

Dnia 8 grudnia 2022 roku klasa IVB oraz IIID pod opieka nauczycieli wybrały się do Teatru Muzycznego w Gdyni na przepiękny spektakl teatralny pt.”Piotruś Pan”. Niezwykły familijny spektakl zrealizowany był w technologii 3D. Dzieci zachwycone były Indianami, chodzącymi z pochodniami na widowni oraz Piratami ,którzy wjeżdżali ogromnym statkiem na cala scenę. Ogromny krokodyl był również tylko jedna z fantastycznych atrakcji tego przedstawienia. Wszystkich widzów urzekł pies, który grał na scenie jak prawdziwy aktor. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z kultura w Teatrze Muzycznym.

Czytaj dalej

Od 6 grudnia w ZSP nr 2 odbywał się Kiermasz Bożonarodzeniowy. społeczność szkolna mogła zakupić codziennie świąteczne łakocie oraz ozdoby. Zebrane pieniądze zostały przekazane na potrzeby puckiego hospicjum. W tym roku udało się zebrać 1732 zł! Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy!

Tekst i zdjęcia:
Joanna Słuszewska-Grychta,
Ewa Zielińska

W piątek, 2 grudnia odbyły się dwa apele, na którym zostały podsumowane październikowe i listopadowe konkursy biblioteczne i inne konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie.

Najpierw nagrodzeni zostali uczniowie biorący udział w konkursach i akcjach bibliotecznych:

Czytaj dalej

6 grudnia naszą grupę odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkim upominkiem . Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj dalej

Za nami II Mikołajkowy Turniej w unihokeja. Jak w roku poprzednim, w skład drużyn wchodziło grono pedagogiczne/pracownicy oraz uczniowie. Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju nauczyciele wychowania fizycznego rozegrali mecze towarzyskie z uczniami w piłkę nożną.

O 11:50 rozpoczęły zmagania w unihokeja. W tym roku wśród mężczyzn ponownie zwyciężyli nauczyciele – 7:0. Wśród pań tym razem lepsze okazały się uczennice, które zdecydowanie wygrały 5:0.

Dziękujemy za super atmosferę podczas meczy i zapraszamy za rok.

tekst: Łukasz Domagała

zdjęcia: Łukasz Domagała, Róża Ostolska

GALERIA ZDJĘĆ

 

W tym roku Nasze przedszkole brało udział w XXII edycji Szlachetnej paczki. Zebrane ubrania, żywność oraz chemia trafiły już do wybranej przez koordynatorów rodziny. W Ich imieniu pragnę serdecznie podziękować każdej osobie, która dołożyła swoją ‚cegiełkę’ na ten piękny przedświąteczny cel.

Bo… Dobro powraca

Katarzyna Nowaszczuk

W listopadzie grupa 0a po raz kolejny pracowała z robotami Genibot. Tym razem dzieci pracowały w parach- każda z par miała do dyspozycji swoja matę i swojego robota. Dzieci wykonywały proste zadania, układały komendy dla robota i próbowały zaprowadzić Genibota na konkretne pole na macie. Okazało się, że to wcale nie takie proste. To była świetna zabawa i z pewnością powtórzymy takie zajęcia.

Czytaj dalej

Już 5 grudnia grupa 0a rozpoczęła świętowanie Mikołajek wspólnym ubieraniem choinki i dekorowaniem sali. Następnego dnia do sali wkroczyły dzieci ubrane w czerwone stroje, z mikołajkowymi elementami. Tego dnia w sali było baaardzo czerwono i wesoło 🙂 Zajęcia rozpoczęła energiczna rozgrzewka pomocników świętego Mikołaja a następnie w sali powitaliśmy wyjątkowego gościa, który każdemu dziecku wręczył słodki upominek.

Czytaj dalej

Na początku grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest na całym świecie 3 grudnia. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności.

Czytaj dalej

6 grudnia klasa 4c świętowała Mikołajki połączone z warsztatami Lego. Uczniowie mogli wybrać jedną z kilkunastu konstrukcji do do zbudowania. Tematem przewodnim warsztatów były motywy świąteczne.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki