Miesięczne archiwum: styczeń 2023

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen miłości i radości. Przeżywając ten czas pielęgnujemy również nasze zwyczaje oraz tradycje. Jedną z nich są jasełka oraz kolędowanie. W naszym przedszkolu występy świąteczne odbyły się 20 grudnia. Pięknie przebrani mali artyści odtwarzali swoje role , recytowali i śpiewali.

Czytaj dalej

W środę, 11 stycznia uczniowie klas 2,3 napisali 4. test sprawdzający zrozumienie treści książki Jany Bauer:”Strasznowiłka i dzika zima”. W tym etapie wzięło udział 21 uczniów, z których maksymalną ilość punktów (21) zdobyły 2 osoby:

  • Amelia Dondela z klasy 3b
  • Jakub Poskróbek z klasy 3c

Na kolejnych miejscach uplasowali się:

  • Klaudia Ciapka z klasy 3b,Marta Płotka z klasy 3c, Zosia Schuttenberg z klasy 3d (po 20pkt)
  • Alica Jasińska z klasy 2c, Jakub Gadecki, Filip Skrzypkowski z klasy 3c ,Wojtek Modrzejewski z klasy 3b(po 19 pkt)

Czytaj dalej

W piątek 13 lutego 2023 klasy 1-3 wybrały się na spektakl pt. „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Celem wyjścia na spektakl było rozbudzanie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z aktorami. Uczniowie zapoznali się z historią małej Pippi, dzięki której przekonali się, co znaczy i jak ważna jest tolerancja, przyjaźń i miłość do zwierząt. Dzieci oglądając ten barwny spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.

Czytaj dalej

21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a kolejnego dnia Dzień Dziadka. To idealny czas do promowania i przypomnienia dzieciom wartości rodzinnych oraz znaczenia więzi pokoleniowych. Nasze dzieci podczas zajęć świetlicowych dyskutowały o swoich ukochanych dziadkach, wspominały za co ich kochają, szanują oraz wyrażały swoją wdzięczność. 

Czytaj dalej

Charakterystycznym zwyczajem kaszubskim jest tzw. gwiôzdka (gwiazdka). Są to grupy kolędników (od 5‒15 osób) odwiedzające wieczorami domostwa od początku Adwentu do Bożego Narodzenia. Ich przybycie anonsuje dzwonek, po którym następuję zwyczajowe zapytanie zadawane przez jednego z kolędników.

Czytaj dalej

Karnawał to niezwykły czas tanecznych szaleństw, zabaw i radości. Nasi świetlicowi wychowankowie również szykowali się na szkolny bal dla uczniów klas 1-3. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w zabawach, tańcach oraz konkursach.

Czytaj dalej

Grupa 0a uwielbia bawić się, tańczyć, skakać i słuchać muzyki. 5 stycznia nadarzyła się okazja, aby wszystko to połączyć w jedno. W szkole odbywał się bowiem Bal Karnawałowy. A skoro karnawał to i przebrania. Nie sposób tego opisać- to trzeba było zobaczyć: bajeczne i baśniowe, fantastyczne, poważne i wesołe stroje tego dnia królowały w naszej sali. Po prezentacji i karnawałowej sesji zdjęciowej, o 9.30 cała obecna tego dnia w szkole grupa stawiła się w małej sali gimnastycznej, by w rytmach muzyki granej przez zespół tańczyć i bawić się razem z animatorkami.

Czytaj dalej

W grudniu biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas 1-3 prostą zabawę związaną z Bożym Narodzeniem.

Zainteresowani uczniowie klas I-III przychodzili do biblioteki szkolnej po adwentowe wyzwania. Oprócz zadań otrzymali „koszulki” A4, do których wkładali prace i karteczki z odpowiedziami na wyzwania. Poza tym kalendarz został wywieszony w formie gazetki ściennej.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki