Dzienne archiwum: 6 czerwca 2024

W czwartkowy poranek dzieci z grup przedszkolnych przywitały Ciocię Monię Jogę, z którą udały się na poszukiwania Pokemonów. Przedszkolaki okazały się bardzo dobrymi znawcami tych stworków. Pokemonowa joga to jest to, co przedszkolaki kochają! Były ćwiczenia, w trakcie których łapały Pokemony.

Czytaj dalej

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, wszyscy Sympatycy Dwójki,

w związku z wznowieniem budżetu obywatelskiego zachęcamy do głosowania na nasz szkolny projekt w Budżecie Obywatelskim.

Nasz projekt: Środowiskowe miasteczko ruchu drogowego na terenie ZSP2 znajduje się na liście projektów w Budżecie Obywatelskim 2024 – w kategorii projektów ogólnomiejskich. https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/zadanie/112/srodowiskowe-miasteczko-ruchu-drogowego

Zarejestrowany pod numerem 21.

Głosowanie odbywa się od 27 maja do 17 czerwca. https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/glosowanie

 

W głosowaniu może brać udział każdy mieszkaniec, który jest zameldowany w Redzie – również dzieci i młodzież :).

Można oddać jeden głos na wybrany projekt ogólnomiejski i na jeden z listy projektów zielonych.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu :)).

 

PAMIĘTAJCIE – KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY!!! 🙂

 

Iwona Nowicka,

Dyrektor Szkoły

W ramach doradztwa zawodowego młodzież miała okazję poznać pracę funkcjonariusza straży granicznej z psem, wykrywającym materiały wybuchowe. Odwiedził nas młodszy chorąży SG Tomasz Ciesielski z placówki SG w Gdańsku. Młodzież dowiedziała się jakie wykształcenie i predyspozycje zawodowe trzeba mieć aby pracować w SG.

Czytaj dalej

Wprowadzenie dzieci w świat literatury jest bardzo ważne , dlatego staramy się zainteresować dzieci książkami. Książka rozbudza wyobraźnię, wzbogaca mowę o nowe słownictwo, oraz uczy zachowania w różnych życiowych sytuacjach. Codziennym nawykiem naszych dzieci w czasie odpoczynku jest czytanie książki wybranej przez dzieci. Chcąc dowiedzieć się więcej o świecie literatury grupa 0c wraz z nauczycielkami wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Redzie.

Czytaj dalej

Dzień dobry, przesyłam reportaż z dnia Dziecka. Pozdrawiam Adriana Cheda. W dniu 3.0 6.2024 r. dzieci z grupy przedszkolnej 0b, wyszły na atrakcyjną niespodziankę do Centrum Edukacji EduFun. Czekała tam na nich, nie tylko przednia zabawa, ale i także cenna okazja do nauki poprzez doświadczenie . Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola z prezentem w postaci mydełka, zrobionego własnoręcznie.

Czytaj dalej

5 czerwca w naszej szkole odbył się Sportowy Dzień Dziecka, który dostarczył uczniom klas V i VI mnóstwo emocji i radości. W hali sportowej, gdzie odbywały się rozgrywki, panowała atmosfera zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy.
Wydarzenie to nie odbyłoby się bez pomocy starszych kolegów i koleżanek z klas VII i VIII, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację imprezy. Dzięki nim wszystkie konkurencje przebiegły sprawnie i bez zakłóceń.

Czytaj dalej

Uczniowie klasy 5c wystartowali dziś o godzinie 8.10 na rowerach na plaże do Rewy. Pogoda dopisała, na miejscu niektórzy czytali książki, inni udali się w kierunku cyplu rewskiego a jeszcze inni skorzystali z okazji i wskoczyli do morza.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki