Przeprowadziliśmy pierwszy etap tegorocznego Maratonu Czytelniczego.
W zmaganiach dotyczących lektury Dziadek do Orzechów I miejsce zajął Michał Sulewski z 5a, troje uczniów zajęło miejsce II, Artem Toslor, Marta Młotka, Anna Elmiś, dwie uczenie miały 17 punktów, były to Pola Matyszewska i Nika Kustol. W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów.
W etapie przeznaczonym dla klas starszych, najwięcej punktów zdobyła Ala Kreft, drugi był Kacper Płotka.
Kolejny etap odbędzie się 14 stycznia 2025 r o 8.00 w sali 21. Lekturą dla klas 4-6 jest M.Ende, Momo, dla 7-8 M.E.Neerlin Koń, koń, tygrys, tygrys
Zapraszam!
16 grudnia w bibliotece ZSP-2 w Redzie odbyło się spotkanie autorskie i warsztaty edukacyjne z autorką serii „Julka i Szpulka” Mają Strzałkowską, w których uczestniczyli uczniowie klas 0b, 1a.
Na wstępie autorka przeczytała fragment swojej książki:” Sprawa zaginięcia Lulu”, następnie dzieci wykonały portret pamięciowy lalki i ruszyły na detektywistyczne poszukiwania z lupą w ręku.
W dniu 12 grudnia klasa 4b wraz z wychowawczynią p. Różą Ostolską udała się na niezapomnianą wycieczkę do Pixel XL w Gdańsku, aby wspólnie uczcić Mikołajki. Wspaniała zabawa w tym nowoczesnym centrum rozrywki dostarczyła wszystkim wielu radości i emocji. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w różnych interaktywnych grach, co pozwoliło im rozweselić się i spędzić czas w miłej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, a wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów!
6 grudnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe Mikołajki! Tego dnia uczniowie i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w wielu wspaniałych wydarzeniach, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Naszym gościem specjalnym był pan iluzjonista, fizyk, który zachwycił wszystkich niezwykłymi sztuczkami. Jego występ sprawił, że nie tylko dzieci, ale i dorośli z zapartym tchem obserwowali kolejne magiczne triki.
Z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej (18-24 listopada 2024 r.) klasa 6a wzięła udział w wyjątkowej inicjatywie organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Projekt edukacyjny „Globalne współzależności w naszej szkole” pozwolił uczniom spojrzeć na świat z szerszej perspektywy i zrozumieć, jak nasze codzienne wybory wpływają na życie ludzi na całym globie.
29 listopada b. r. odbyła się uroczystość 60-lecia naszej Szkoły. Przygotowując się do jubileuszu, wiele klas odbyło wycieczki w celu lepszego poznania naszego rejonu – Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W ramach konkursów, uczniowie wykonali wiele prac literackich i plastycznych związanych ze szkołą. W konkursie na maskotkę szkoły wygrał projekt „Dobrego Duszka Szkoły”. Uczniowie klasy III b posadzili przy szkole sadzonki „Dębów 60-lecia”.
Klasa 3B, pod okiem i z wielkim wsparciem ks. Macieja Stodolskiego, posadziła 12 dębów wokół Szkoły. Upamiętniając 60 lat istnienia Szkoły uczniowie zobowiązali się do dbania o drzewka do końca swojej edukacji w naszej Szkole. Projekt uczy dzieci odpowiedzialności, współpracy w zespole i wytrwałości. Uzmysławia kolejnym pokoleniom jak ważne jest dbanie o środowisko i naszą planetę.
Nauczyciele też mają swoje drzewka, o które będą dbać wspólnie z pracownikami Szkoły.