Od 8 do 17 stycznia w naszej szkole odbywał się charytatywny kiermasz używanych zabawek, gier, maskotek, puzzli, artykułów dekoracyjnych i innych drobiazgów. Celem było zebranie środków na zakup krzesełek, tablic, środków czystości, materiałów dydaktycznych i podręczników dla uczniów ze szkoły NEW ZONE ACADEMY w Malindi w Kenii. Była to kolejna akcja zainicjowana przez Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. Joanny Oller-Izdebskiej i p. Eweliny Szreder na rzecz dzieci tej kenijskiej społeczności.
20 stycznia to Dzień Wiedzy o Pingwinach. Wychowawczyni z grupy 0a zaskoczyła swoich uczniów zajęciami, których tematem przewodnim były pingwiny. Były zabawy, ciekawostki, tańce w pingwinim rytmie i inne aktywności związane z tymi jakże cudnymi zwierzakami. Dzieci poznały budowę pingwina i tu największym zaskoczeniem dla dzieci był fakt, że pingwiny to ptaki, wykluwają się z jaj i mają pióra.
Dzień Pisma Ręcznego, obchodzony 23 stycznia, jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie znaczenia i roli pisma ręcznego w dzisiejszym świecie. W dobie elektronicznej komunikacji, często korzystamy z e-maili, komunikatorów i telefonów komórkowych, co sprawia, że tradycyjne pisanie ręczne staje się coraz rzadsze.
Dzień Pisma Ręcznego został ustanowiony przez the Writing Instrument Manufactures Association (WIMA), a jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie i rolę pisma ręcznego. Dlaczego 23 stycznia? Jest to data urodzin Johna Hancocka – jednego z sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości. Hancock znany jest ze swojego dużego i ozdobnego podpisu.
W ubiegłym tygodniu odbył się drugi etap Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Test najlepiej, wśród klas 4-6, napisał Stanisław Bohdan, druga była Marta Płotka, a trzecia Pola Matyszewska.
Spośród klas 7-8 najlepiej test napisała Kaja Fuksińska, następnie Alicja Kreft, trzeci był Kacper Płotka.
Kolejne zmagania za miesiąc. Lektury dla klas 4-8 to Potwór z Arktyki David Walliams, dla 7-8 Czarny Młyn Marci Szczygielski.
Dwoje naszych uczniów – Alicja Kreft (8 a) i Nikodem Sobczyk (8 b), w listopadzie ub. roku wzięło udział w Konkursie Umiejętności Logiczno-Matematycznych dla uczniów klas 7 i 8 organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Sopocie. W wydarzeniu wzięło udział aż 60 uczniów z 3 szkół z Sopotu i z naszej Dwójki.
Z okazji 60 -lecia szkoły został zorganizowany szkolny konkurs pt.: „Nasza szkoła w przyszłości”. W konkursie brali udział uczniowie klas 4-7. Wśród prac znalazły się wizje przedstawiające szkołę inną, kolorową i bardzo nowocześnie wyposażoną, ale i wizje które mogłyby się zrealizować dopiero za 100 lat. Niektóre z nich były całkowicie futurystyczne z robotem nauczającym i wyświetlającym materiał dydaktyczny, czy takie, gdzie jest on bezpośrednio importowany do głów nauczanych dzieci. Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych klas 4-5 oraz 6-7.