Szanowni rodzice, drodzy uczniowie klas IV-VIII!

Zachęcam do udziału w XIV edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” – nasza szkoła corocznie bierze udział w tym konkursie w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii.

Temat zdjęć w tej edycji konkursu brzmi: „RAZEM CHRONIMY ŚRODOWISKO”

Czytaj dalej

Jednym z konkursów związanych z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole był konkurs na wykonanie zakładki do książki:Moja autorska eko zakładka do książki.

W konkursie wzięli udział z klas I-II. Jury łącznie obejrzało 38 pięknie wykonanych zakładek. Nie trudno się domyślić, że w tej sytuacji wybór najładniejszych był nie lada problemem.

Czytaj dalej

Jesień pełna jest pięknych kolorów i zapachów. Grupa 0c postanowiła dopieścić swoje zmysły i przygotowała piękne sensoryczne liście i żołędzie. Radochy było co niemiara! I przy ozdabianiu szablonów zgromadzonymi przyprawami w różnych konsystencjach i formach, i przy sprzątaniu (okazało się, ze nasza grupa to mistrzowie sprzątania!) Zapachy wypełniały naszą salę przez cały dzień. Z całą pewnością to powtórzymy, bo to wspaniałe doświadczenie dla naszych zmysłów.

Czytaj dalej

21 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Redy odbyło się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie VII kadencji. 

Spotkanie poprowadził p. Łukasz Kamiński, wiceburmistrz miasta Redy, opiekun MRM z ramienia Urzędu. Z rąk pana wiceburmistrza oraz p. Karoliny Bochan i p. Radosława Fariona, radnych miasta Redy, przedstawiciele redzkiej młodzieży otrzymali akty nadania funkcji radnego MRM.

Czytaj dalej

14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbył się uroczysty apel, podczas którego dyrektor szkoły, p. Iwona Nowicka złożyła podziękowanie za ciężką, sumienną pracę nauczycielom i pracownikom szkoły. Pani dyrektor życzyła wszystkim wytrwałości, pogody ducha i satysfakcji w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

W imieniu rodziców, podziękowania i życzenia przekazała również nauczycielom i pracownikom szkoły p. Ewelina Wrońska, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców.

 

Święto szkoły jest okazją do podziękowania nauczycielom również poprzez przyznawane im nagrody i wyróżnienia. W tym roku, za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w minionym roku szkolnym trzy osoby otrzymały Nagrodę Burmistrza Miasta Redy. Są to: p. Grażyna Krzebietke, p. Julia Dziubich oraz p. Anna Stępniarek. Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżnionych zostało 41 nauczycieli.

Czytaj dalej

Dnia 20.10.2021 r. od godziny 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie odbywały się Mistrzostwa Redy w Unihokeju w kategorii Igrzysk Dzieci – dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  Oglądaliśmy bardzo  zacięte i emocjonujące pojedynki. W obu meczach lepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2. Każdy uczestnik został udekorowany medalem, a na ręce kapitanów powędrowały pamiątkowe puchary, które wręczała  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Iwona Nowicka . Zwycięskie składy pojadą na zawody powiatowe, gdzie będą reprezentowały nasze miasto. Poniżej prezentujemy wyniki z poszczególnych spotkań oraz zdjęcia, składy i klasyfikację.

Czytaj dalej

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!!

Zakończyliśmy zbiórkę produktów dla Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Ogromnie dziękujemy za wielkie zaangażowanie i pomoc w realizacji naszych działań. Wszystkie produkty zostały przewiezione do hospicjum.

Czytaj dalej

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki odwiedził „Gwiezdny Teatr” z pokazem pt. „Zaginiony świat”. Niesamowita gra świateł, dźwięków i obrazów sprawiła, że wszystkie dzieci oglądały przedstawienie jak zaczarowane.

Czytaj dalej

30 września dwie klasy trzecie uczestniczyły w żywej lekcji historii. Wraz z przewodnikiem zwiedziły Główne Miasto Gdańsk – najcenniejsze zabytki położone wzdłuż Drogi Królewskiej, prowadzącej od Bramy Wyżnej do Bramy Zielonej. Następnie Długim Pobrzeżem dotarli do Gdańskiego Żurawia i poznali tajniki jego działania. W trakcie zwiedzania był czas na chwilę odpoczynku i zakup pamiątek. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Kościoła Mariackiego. Dzieci obejrzały również film pokazujący historię postania Bazyliki Mariackiej.

Czytaj dalej

08.10.2021 uczniowie ze starszych klas, w ramach zajęć z języka kaszubskiego udali się tym razem na wycieczkę do kilku miejsc. Na początku poznaliśmy smutną historię Lasów Piaśnickich.  Potem podziwialiśmy piękny pałac w Krokowej i usłyszeliśmy dzieje właścicieli rodu von Krockow.

Czytaj dalej

15 października w naszej szkole uczniowie klas 0-III obchodzili Światowy Dzień Warzyw i Owoców. W ten dzień przygotowywali na zajęciach różnorodne kanapki, sałatki i inne smakowite, zdrowe przekąski.  Przynieśli warzywa i owoce, aby zrobić z nich klasowe kąciki warzywno-owocowe. Na zajęciach dowiedzieli się czym jest piramida żywienia, wysłuchali piosenek i zagadek związanych z tematem oraz obejrzeli filmik edukacyjny „Przygody Stasia i Oli” o zaletach zdrowego odżywiania.

Czytaj dalej

12 października Uczennice z klasy VIIB reprezentowały Szkołę w Miejskich Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3×3. Po ciężkiej i wyrównanej walce dziewczęta ( Martyna Hildebrandt, Martyna Wodniczkach, Lena Kuldanek oraz Katarzyna Drózda) zajęły pierwsze miejsce i w efekcie dostały kwalifikacje do Powiatowych Zawodów Dzieci które odbędą się 19 października.  Serdecznie Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach na szczeblu powiatowym.

Opiekunem grupy był Maciej Paczkowski

 

W minionym tygodniu klasa Ia poznawała i omawiała jesienne skarby. Na szkolnych stolikach zatem zakrólowały leśne grzybki.
Uczniowie, wykorzystując korzeń pietruszki, ziemniaki, wykałaczki i farby plakatowe wykonali swoje jesienne, leśne grzybki.
Zadanie proste i bardzo efektowne. Prace pięknie wyglądały i fantastycznie pachniały 🙂
Zajęcia się Pierwszakom bardzo spodobały.

Czytaj dalej

Jesień w świetlicy jest bardzo kolorowa. Zagościły kasztany, żołędzie oraz liście. Bardzo lubimy pracować z tymi materiałami przyrodniczymi. Nasze prace wykonaliśmy pięknie i estetycznie. Śpiewamy piosenki jesienne i jesteśmy weseli. Lubimy takie zajęcia.

Czytaj dalej

W październiku w czasie zajęć z języka kaszubskiego wszystkie klasy przygotowały dla swoich ulubionych nauczycieli miłą niespodziankę – drewnianą podstawkę do kawy lub herbaty ze wzorem kaszubskim (wykonane zostały dowolną techniką). Lekcje z rękodzieła dają uczniom satysfakcję i wiele radości.

Czytaj dalej

W wrześniu w czasie zajęć z języka kaszubskiego klasy pierwsze poznały recepturę na kaszebscie wafle, a reszta grup piekła kaszebscie plince. Zajęcia kulinarne zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem.

Czytaj dalej

8 października w naszej szkole odbył się bardzo wyjątkowy dzień dla naszych uczniów z klas młodszych. Był to DZIEŃ SPORTU. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach takich jak: indywidualny bieg przez płotki na dystansie 30 m, Indywidualny bieg na 200m, drużynowe wyścigi rzędów oraz klasowy bieg na orientację. Uczniowie przygotowali piękne plakaty propagujące zdrowy tryb życia. Celem  było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piękna pogoda i humory dopisywały do samego końca imprezy. Wszyscy zostali nagrodzeni przypinkami oraz osoby które pokazały wyjątkowe zaangażowanie otrzymały upominki.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki