W ubiegłym miesiącu w naszej szkole odbył się bardzo wesoły i kolorowy Wiosenny Kolorowy Tydzień! Dzieci miały okazję przebrać się na superbohaterów oraz na zwierzęta związane z wiosną.

Każdego dnia mogliśmy podziwiać różnorodne stroje, takie jak Spiderman, Batman, Wonder Woman czy też motyle, pszczółki, biedronki, sikorki czy króliki. Atmosfera była pełna radości i uśmiechów, a na korytarzach można było usłyszeć okrzyki zachwytu.

Czytaj dalej

Tuż po Świętach Wielkiej Nocy klasa VI d zorganizowała swoją klasową, wiosenną dyskotekę.
Wszyscy przynieśli ze sobą przekąski i napoje. Ponadto samodzielnie przemeblowali salę nr 32 tak, aby uzyskać jak najwięcej miejsca do tańczenia i ustawić stół z poczęstunkiem.

Czytaj dalej

Nasi uczniowie z klas 7 i 8 wygrali w piątek 12.04.2024 mistrzostwa Redy w piłce nożnej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Każdy z uczestników został udekorowany medalem. Poniżej przedstawiamy wyniki rozgrywek, skład zwycięskiej drużyny oraz klasyfikację końcową i zdjęcia z zawodów.

Czytaj dalej

Przed świętami wielkanocnymi w naszej szkole odbył się mini kiermasz świąteczny. Można było zakupić palemki, kartki świąteczne oraz czekoladowe jajeczka :). Zebraliśmy 470 zł, za które dokonano zakupów na rzecz osób samotnych w DPS Wejherowo. Dziękujemy za troskę o drugiego człowieka, a szczególne podziękowania kierujemy do klas piątych, które pod kierunkiem pani Beaty przygotowały śliczne palemki 🙂

Tekst i zdjęcia: E. Zielińska

Dzień 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest jako Dzień Książki dla Dziecka. Z tej okazji, w środę po przerwie świątecznej bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas przedszkolnych ,którzy obejrzeli kolejne odsłony teatrzyku Kamishibai.

Czytaj dalej

Kolejna edycja konkursu organizowanego przez KZG  Dolinę Redy i Chylonki , była ściśle związana z bajką o przygodach Stefka i Zuzi – „ W krainie namawiaczy”. Spośród wielu prac komisja mogła wybrać zaledwie pięć, które zostały przekazane do siedziby Związku.

Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ uczestnicy jak co roku wykazali się niezwykłą pomysłowością i starannością.

Czytaj dalej

22.03.2024 o godzinie 16:30 dzięki udziałowi w IX edycji konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby” pod tytułem „Ksiądz Hilary Jastak jako wzór Solidarności” otrzymaliśmy bilety na kaszubski mecz siatkówki w ERGO ARENIE. Siatkarze Trefla Sopot i PSG Stal Nysa rozegrali bardzo emocjonujący mecz, który zyskał miano Meczu Kaszubskiego.

Czytaj dalej

29.03.2024. uczniowie naszej szkoły udali się na Drogę Krzyżową na Kalwarię Wejherowska, na której jest co roku inscenizacja Męki Pańskiej. To niesamowite przeżycie dla dzieci podążać za Panem Jezusem. W ten sposób mogą bardziej zrozumieć chrześcijaństwo.

Czytaj dalej

3 kwietnia w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 w Wejherowie odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych Powiatu
Wejherowskiego. Młodzież klas ósmych naszej szkoły wzięła licznie udział w tym wydarzeniu, zapoznając się z ofertą edukacyjną szkół
ponadpodstawowych. Mamy nadzieję, że udział ten pomoże młodzieży dokonać wyboru wymarzonej szkoły.

Czytaj dalej

Jak co roku 19.03.obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. W tym roku dzieci na akademii przybliżyły nam kunszty typowo związane z naszym regionem, czyli rybołówstwo, rzeźbienie w drewnie i hafciarstwo. A na Jastrë złożyli wszystkim życzenia.

Czytaj dalej

W związku ze Światowym Dniem Poezji przypadającym 21 marca Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom m.in. udział w Konkursie Wiersze malowane obrazem.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, zainteresowanie uczniów poezją, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi wierszami.

Czytaj dalej

Tradycją Redy stały się konkursy świąteczne. W 2024 roku to już XXVII Miejski Konkurs Wielkanocny.

Organizatorem konkursu jest redzka „Fabryka kultury”. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-7.  Podopieczni wykonali prace w 3 kategoriach: pisanka wielkanocna (przedszkole – klasy zero), baranek wielkanocny (klasy I -IV) oraz kartka wielkanocna (V – VIII).

Czytaj dalej

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wyjątkowych obchodach Jedności Kaszub w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnymnr 2 w Redzie!
To był niezwykły dzień pełen radości, spotkań i wzajemnego szacunku. Razem celebrowaliśmy naszą jedność i piękno Kaszub, poznając bogactwo naszej kultury, tradycji i dziedzictwa.

Czytaj dalej

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim zdrowych, radosnych,

pełnych rodzinnego ciepła i miłości Świąt, odpoczynku od codziennych trosk

oraz dużo wiosennego słońca i pogody ducha w każdym dniu.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Redzie.

15.03.2024 dzieci uczące się w naszej szkole języka kaszubskiego uczestniczyły w parafii św. Antoniego w Redzie na Drodze Krzyżowej w języku kaszubskim. Nasi uczniowie czytali poszczególne stacje.

W tym roku na Jastrë czyli Święta Wielkanocne dzieci uczące się w naszej szkole języka kaszubskiego brały udział w warsztatach kulinarnych . Poznały nową recepturę na kùszczi (ciasteczka) i je upiekły, Młodsze grupy również wykonały wielkanocne koszyczki . Jak zawsze warsztaty wszystkim się podobały i uczniowie już czekają z niecierpliwością na kolejne.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki