19 lutego klasa 7 d odwiedziła Teatr Miejski m. W. Gombrowicza w Gdyni. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca, do których widzowie przychodzący na przedstawienie nie mają możliwości zajrzeć. Pani przewodnik zapoznała uczniów z historią teatru, opowiedziała o tym, jak przebiega przygotowanie spektaklu.

Mieliśmy możliwość obejrzenia sali prób, garderoby, miejsca, w którym przechowywane są rekwizyty. Poznaliśmy też proces powstawania kostiumów w pomieszczeniu, w którym pracują krawcowe. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach obowiązujących podczas przedstawienia teatralnego.

Było to bardzo ciekawe spotkanie z teatrem od zaplecza – niewidocznym na co dzień, a wypełnionym pracowniami, urządzeniami technicznymi, magazynami oraz osobami – specjalistami, których wspólny wysiłek składa się na efekt ostateczny – spektakl teatralny.

Tekst, fot.: Izabela Pohl

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie