Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego wkroczyły w ostatnią fazę. W lipcu została oddana do użytku nowa część szkoły. Budynek po wszystkich odbiorach technicznych, pięknie wymalowany, jest od lipca wyposażany w niezbędne do pracy sprzęty i urządzenia.

Toczą się prace wykończeniowe dookoła budynku – na patio, gdzie do końca zmierza konstrukcja bezpiecznego podjazdu, i od strony wjazdu z ul. Zawadzkiego, gdzie wytyczane są miejsca parkingowe i porządkowany jest cały teren zielony.

Trwają również prace od frontu i na wejściu do szkoły.  Przed szkołą, od furtki od ul. Zawadzkiego położono nowy chodnik, a na drugiej części tego pasa powstaje zapowiadany parking na rowery i hulajnogi. Znajdzie się na nim miejsce na ponad 70 rowerów i ok. 50 hulajnóg. Jest to inwestycja realizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Solidny „lifting” przeszła frontowa ściana szkoły, a także główne wejście i hol wejściowy. Przez cały czas trwają mniejsze i większe prace wykończeniowe i porządkowe. Wszystkie ekipy dokładają wszelkich starań, żebyśmy mogli nowy rok szkolny powitać w szkole pachnącej nowością i świeżością.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden, zupełnie nowy element modernizacyjny w najbliższym otoczeniu szkoły – to duża zatoka parkingowa, jaka powstała tuż obok, na odcinku drogi od ul. Mickiewicza. Miejsca jest tam na tyle dużo, że zatrzymywać się będą mogły autokary zabierające uczniów na wycieczki.

Jak widać, na uczniów i nauczycieli czeka wiele zmian i nowości. Praca i nauka w nowej szkole będzie czystą przyjemnością. 🙂

Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

sp2reda@wp.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki