W środę, 14 grudnia uczniowie klas 2,3 napisali 3. test sprawdzający zrozumienie treści książki M. Lunde: ”Śnieżna Siostra”. W tym etapie wzięło udział 21 uczniów, z których maksymalną ilość punktów (21) zdobyły 2 osoby:

  • Amelia Dondela z klasy 3b
  • Marta Płotka z klasy 3c

Na kolejnych miejscach uplasowali się:

  • Jakub Poskróbek z klasy 3c ,Paweł Macyszyn z klasy 2b ,Miłosz Łupina z klasy 3b (po 20pkt)
  • Jakub Gadecki i Filip Skrzypkowski z klasy 3c (po 18 pkt)

Po trzech testach na prowadzenie wysunęli się:

  1. Amelia Dondela ,Marta Płotka (po 59 pkt)
  2. Miłosz Łupina,Jakub Poskróbek (po 57 pkt)
  3. Filip Skrzypkowski (55pkt)

BRAWO!

Śnieżna siostra -Wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo! Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia!

Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty. Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać. I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt. Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?

„Śnieżna siostra” – wspaniale opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera „Historia pszczół” i odmalowana przez nagradzaną, cenioną ilustratorkę, Lisę Aisato – to piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Kolejna lektura :

Jan Bauer: ”Strasznowiłka i dzika zima”

Biblioteka szkolna

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki