W piątek,15 grudnia Maratończycy z klas 2 i 3 napisali 3. test sprawdzający zrozumienie książki Adama Wajraka:”Lolek. Natomiast dzień wcześniej odbyły się warsztaty przygotowujące do napisania testu.

Lolek jest kudłatym stworzeniem o wielkim sercu i trudnej przeszłości, który ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na tych właściwych wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej.

Do napisania książki zainspirował Adama Wajraka psiak, który pewnego śnieżnego dnia pojawił się w życiu dziennikarza i jego żony Nurii. Dziś mieszka z nimi w Teremiskach, w Puszczy Białowieskiej.

Jeśli marzycie o takim przyjacielu,to na pewno książka Wam się spodoba 😉

W trzecim etapie wzięło udział 12 uczniów, a największą liczbę punktów zdobyli:

• Anna Elmiś ( 21/21 pkt)
  • Laura Dampc, Anna Studzińska,Oliwier Szarzyński i Ignacy Wittbrodt ( po 20/21 pkt)
  • Martyna Kwiatkowska, Paweł Macyszyn, Maks Ponichtera ( po 19/21 pkt)

Po trzech testach na prowadzenie wysunęli się:

1. Paweł Macyszyn i Anna Elmiś (55 pkt)
  2. Laura Dampc i Igor Szarzyński (po 53 pkt)

BRAWO!

Kolejna lektura :

Januszewska H., Żelazne trzewiczki, Kazimierz Wójcicki, Dąb albo barani kożuszek, Józef Ignacy Kraszewski, O królewnie czarodziejce [w:] Baśnie polskie. Cudowna studzienka