W środę, 5 lutego uczniowie klas 2 i 3 przystąpili do napisania 5. testu z książki autorstwa Barbary Gawryluk Czart -pies lawinowy.

Czytając tę lekturę poznacie jednego z najzdolniejszych ratowników górskich – Czarta – niezwykłego psa lawinowego, który na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem osób zaginionych w górach.

To prawdziwy pies na medal! Od niego często zależy życie narażonych na niebezpieczeństwo turystów. Nie każdy pies może zostać takim ratownikiem – musi mieć specjalne predyspozycje. Tutaj liczy się m.in. odwaga, siła i wytrzymałość, a Czart to wszystko ma! Przy tym jest niezwykle sympatyczny i przyjacielski. Poznajcie jednego z najodważniejszych psów i jego pracę.

Wszystkich, którzy są zainteresowani zachęcamy do lektury.

Test 5. najlepiej napisali:

• Nina Hubner
  • Natalia Tomczyńska
  • Bartosz Kołodziejczyk, Jakub Czajka, Alicja Kreft, Julia Teska

W lutym czytamy książkę Elżbiety Zubrzyckiej O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich rzeczy.

Tekst i zdjęcia: K.R-M