Rok szkolny rozkręcił się już na dobre, po pierwszym szoku związanym z brakiem głównego budynku szkoły wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do „zmienionych warunków pracy” w tym roku szkolnym. Jest raczej ciasno, pracujemy dłużej, tęsknimy (z wzajemnością 🙂 za naszą ekipą ulokowaną na „wychodźstwie”, czyli … w SP 4. [Oczywiście, jesteśmy niezmiernie wdzięczni za gościnę, ale – wiadomo – nie ma, jak u siebie…]  Niezależnie od tych okoliczności, pracujemy jak najbardziej sumiennie i wszyscy jednakowo staramy się pogodnie, godnie i spokojnie pokonywać logistyczne niedogodności.

A co w tym czasie dzieje się na naszej budowie? Budowa postępuje. Z dnia na dzień widoczne są zmiany. Etap zalewania fundamentów i piwnic już daleko za nami. W listopadzie został nakryty poziom fundamentów i od tej pory w błyskawicznym tempie rosną mury. Od połowy listopada widoczny jest już kompletny obrys budynku. Pod koniec miesiąca, mimo pogorszenia pogody, pomyślnie zrealizowane zostało kolejne zadanie – przykrycie pierwszego poziomu. Zatem parter już mamy! 🙂 Wszystko wskazuje na to, że do położenia stropu nad drugim poziomem nie pozostało wiele czasu. Trzymamy kciuki za dalszy planowy postęp prac.

I. Nowicka