31 października 2016 roku zakończyła się ogólnopolska zbiórka darów szkolnych dla ubogich uczniów w Afryce. Zebrane, w pełni wyposażone piórniki, dzięki fundacji „Dzieci Afryki” poleciały między innymi do Kamerunu, Ugandy, Republiki Środkowoafrykańskiej, Etiopii, Burundi.

W zaledwie 2 tygodnie udało się nam osiągnąć najlepszy wynik w całej Polsce – zebraliśmy aż 174 w pełni skompletowane piórniki! To właśnie dzięki nam, aż 174 uczniów po raz pierwszy w życiu miało możliwość użyć kolorowych kredek, pachnących gumek czy ślicznych linijek. Każde dziecko otrzymało ołówek z temperówką oraz długopis, który był dotąd tylko marzeniem. Większość maluchów nigdy w życiu nawet nie widziała piórnika i nie wiedziała do czego on służy.

Składamy serdeczne podziękowania za tak ogromne zainteresowanie akcją, dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom za wielkie zaangażowanie i serca okazałe ubogim dzieciom w tak odległej Afryce. To dzięki nam rozpromieniły się buzie afrykańskich uczniów, którzy mają  prawo do szczęścia, tak jak wszystkie dzieci na całym świecie.

1.plakat_piornik