Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców. Ponieważ nie chcemy dokładać domowych obowiązków, nie wymaga dużej aktywności ani przygotowań.

Uczniowie otrzymują bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Uczeń wraz z rodzicami przypomina sobie książki, które czytał z różnych kategorii i je skreśla. Następnie nauczyciel bibliotekarz ”kasuje” odpowiednie pola biletu. Jeżeli któreś ikonki pozostają nieskasowane, zachęcamy do wypożyczenia książek z danej kategorii. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom lub nagrodę.