Już po raz czwarty organizujemy w naszej szkole świąteczną zbiórkę pomocy dla zwierząt – pod hasłem:

Gwiazdka dla psiaka i kociaka”

W związku z tym, że coroczne zainteresowanie akcją jest naprawdę duże, to postanowiliśmy w tym roku podzielić dary na 3 potrzebujące placówki. Zachęcamy do wkładanie karteczek w paczki, której instytucji chcieliby Państwo pomóc! Obiecujemy, że trafią do wybranej, a jeżeli będą niepodpisane to sami wybierzemy najbardziej potrzebujące miejsce.

Chcielibyśmy pomóc:

• Psim Seniorom – jest w Redzie takie nasze pomorskie staruszkowi: Fundacja Projekt Kosma Pomagamy Psim Seniorom❤ – miejsce gdzie stare, chore czy ślepe, a czasami wyrwane z rąk śmierci psy odzyskują wiarę w ludzkie dobro, gdzie troska i opieka przywraca im chęci do życia. Miejsc, gdzie są bezpieczne i zaopiekowane, dzięki czemu mogą stanąć znowu na 4 łapy,

• Fundacji Viva, która pomaga bezdomnym kotom na terenie Redy – współpracujemy z jedną z rodzin z naszej szkoły, która działa na ten cel, więc dokładnie wiemy jak wielkie są potrzeby i do kogo trafią kocie dary,

• Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce koło Wejherowa – jest tam bardzo dużo opuszczonych, nieszczęśliwych oraz bezdomnych zwierząt i przyda się dosłownie wszystko!

Bardzo prosimy o:

koce, posłania, legowiska, kojce, wykładziny, dywaniki, materace, stare ciepłe ubrania np. kurtki, swetry, ręczniki, kołdry, poduszki, miski, maskotki, smycze, kagańce, obroże, gumowe zabawki, szczotki do czesania zwierząt, suchą lub mokrą karmę dla psów i kotów, budy, klatki transportowe, ubranka dla zwierząt.

Zachęcamy dzieci do wykonania laurek dla bezdomnych zwierzaków oraz do rodzinnych odwiedzin w schronisku i zabrania psiaków na grudniowy, świąteczny spacer. Może któremuś się poszczęści i odnajdzie swoją rodzinę?

Czekamy na dary do 15 grudnia 2017 roku. Można je zostawiać u wychowawców lub pani woźnej.

Z góry dziękujemy za dobre serca! Warto pomagać!

Nie trzeba wiele, wystarczy puszka karmy
– a już czyjś mały ogonek zamerda radośnie”