22 kwietnia 2016 na terenie placówki zorganizowano apel ekologiczny dla klas I-III, na którym podsumowano działania podjęte w ramach obchodów Dnia Ziemi. Zaprezentowano przedstawienie przygotowane pod opieką pań: E.Józefowicz, J.Meiranke „Ratujmy Matkę Ziemię” w wykonaniu uczniów klas II B i III A. Uczniowie klasy VI B przeczytali list napisany do mieszkańców Redy, który został opublikowany w styczniowym Biuletynie Miejskim.

Następnie Marta Kowaliszyn, Mikołaj Kondrat przeczytali młodszym kolegom napisane przez siebie listy. W trakcie czytania listów uczniowie klasy VI A ułożyli dywanik z listów, których autorami byli nasi uczniowie. Swoje stroje z odpadów zaprezentowali wyróżnieni w pokazie mody uczniowie z klas I-VI. Piosenkę zaśpiewały  wyróżnione w Przeglądzie Zielonej Piosenki uczennice klasy I a.

Tekst: J.Brojakowska