12.05.2023 r. o godzinie 10.00 rozpoczęły się Igrzyska Młodzieży w lekkiej atletyce. Na stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie naszą szkołę reprezentowało 20 zawodniczek i zawodników z rocznika 2008-2009. Młodzież rywalizowała w biegach, skokach oraz rzutach. Najlepsi zostali udekorowani medalami oraz będą reprezentowali nasze miasto w zawodach powiatowych. Na podium stanęli: Konrad Boguszewski, Emilia Grychta, Nikodem Zawadzki, Lena Kuldanek, Martyna Wodniczak, Martyna Hildebrandt, Franciszek Gładysz, Zofia Behmke, Michalina Bulenda oraz Martyna Zabiegała.
Po jesienno-zimowych zmaganiach w wersji warsztatowej, w których uczniowie aktywnie brali udział, w programie nastąpił czas zajęć praktycznych nauki pływania na żaglach. Zajęcia teoretyczne w szkole prowadziła p. Stella Mudrak-Cegiołka w klasach starszych, a w klasach młodszych – p. Joanna Słuszewska-Grychta.
W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku rozgrywkach sportowych na szczeblu miejskim oraz powiatowym.
Chłopcy z klas starszych brali udział w siatkówce i po zaciętej walce zajęli 3 miejsce. Dziewczętom udało się wygrać z SP3 i zakwalifikowały się do rozgrywek powiatowych.
W turnieju powiatowym nasze uczennice zajęły bardzo wysokie, 4 miejsce! Ogromne gratulacje!!!
20.03.2023r. od godziny 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Redzie odbywały się Miejskie Mistrzostwa w Koszykówce kategorii Igrzysk Dzieci. Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie. Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły chłopców oraz 2 zespoły dziewcząt. Na szyi każdego uczestnika oraz uczestniczki zawisł pamiątkowy medal, a zwycięscy dodatkowo otrzymali puchar.
13 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się mistrzostwa Redy w koszykówce. Chłopcy w składzie: Bartosz Borys, Bieszke Daniel, Boguszewski Konrad, Kreft Konrad, Olesiak Mikołaj, Rutkowski Bartosz, Witkowski Jakub, Zawadzki Nikodem zdobyli brązowy medal. Dziewczęta w składzie: Arciszewska Weronika, Drózda Katarzyna, Grychta Emilia, Hildrbrandt Martyna, Kuldanek Lena, Lewandowska Zofia, Rychlak Oliwia, Sienkiewicz Maja, Wodniczak Martyna zdobyły medal srebrny.
Dnia 24.02.2020r. od godziny 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Redzie odbywały się Mistrzostwa Redy w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci. Nasi uczeniowie w składzie:
Bakulski Franciszek, Bartnicki Jakub, Fopka Szymon, Janeczek Michał, Jurczyk Jan, Kernstein-Grabski
Nikodem, Mazurek Damian, Mej Olaf, Mej Wojciech, Polcyn Mikołaj, Walczewski Michał, Wojnowski Patryk zajęli 3 miejsce.
Za nami II Mikołajkowy Turniej w unihokeja. Jak w roku poprzednim, w skład drużyn wchodziło grono pedagogiczne/pracownicy oraz uczniowie. Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju nauczyciele wychowania fizycznego rozegrali mecze towarzyskie z uczniami w piłkę nożną.
O 11:50 rozpoczęły zmagania w unihokeja. W tym roku wśród mężczyzn ponownie zwyciężyli nauczyciele – 7:0. Wśród pań tym razem lepsze okazały się uczennice, które zdecydowanie wygrały 5:0.
Dziękujemy za super atmosferę podczas meczy i zapraszamy za rok.
tekst: Łukasz Domagała
zdjęcia: Łukasz Domagała, Róża Ostolska
W ostatnim czasie nasi uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych w kilku konkurencjach.
W Mistrzostwach Dzieci w Koszykówce 3×3 chłopcy zajęli II miejsce, a dziewczęta wywalczyły I miejsce. W Powiatowych Mistrzostwach drużyna dziewcząt zajęła wysokie, piąte miejsce.
Dnia 29.09.2022r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbywały się Mistrzostwa Redy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był MOSiR Reda. Uczestnicy walczyli o medale ufundowane przez Gminę Miasto Reda. Uczniowie z klas IV-VI zajęli chłopcy jak i dziewczęta zajęły III miejsce. Młodzież Szkolna uplasowała się troszeczkę wyżej i chłopcy zajęli II miejsce a dziewczęta I miejsce, co zagwarantowało kwalifikację do zawodów Powiatowych.
Miasto Reda po raz kolejny gościło na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji akcję „Orlen z Podwórka na Bieżnię”. W imprezie promującej lekką atletykę wzięło udział około 300 dzieci z redzkich szkół. Naszą placówkę reprezentowało 40 uczniów z klas 4-6. Dzieci w formie zabawowej mogły rywalizować w różnych konkurencjach.
Galeria zdjęć do obejrzenia na stronie MOSiR Reda
W dniu 16.09.22 roku, mimo deszczowej pogody, młodzież ze szkoły SP2 dzielnie zebrała się, aby wspierać drużynę Arki Gdynia w meczu z Chrobrym Głogów. Pod opieką trenerów – Wiesława Ziętkowskiego i Rafała Briegera, uczniowie klas ósmych wybrali się na stadion w ten piątkowy wieczór. Młodzież świetnie bawiła się tego dnia i nawet ostateczny wynik 3:4 na korzyść gości nie zepsuł dobrego nastroju.
W zawodach wystartowali zawodnicy z 46 klubów w tym z Litwy i Ukrainy / 420 zawodników w wieku od 8 do 18 lat
Szymon Rosada z 8c zdobył kolejno
– 100 m stylem motylkowym – srebrny medal – poprawiając swój życiowy wynik o 1 sekundę
– 50 m stylem dowolnym – brązowy medal
– 100 m stylem dowolnym – brązowy medal
– 50 m stylem motylkowym – srebrny medal
Szymon Rosada uczeń klasy 8c w koronnym stylu motylkowym zajął na – 50 m – 1 miejsce
Dzieci z klasy 6a i 6 b Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie miały niecodzienną lekcją wychowania fizycznego, zamiast na sali gimnastycznej odbyła się na lodowisku.
Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Łukasza Domagały i Macieja Paczkowskiego uczyli się stawiać pierwsze kroki na lodzie ucząc się trudnej umiejętności jazdy na łyżwach, inni natomiast doskonalili swoje umiejętności. Była to też okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin sportów zimowych. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, zamiłowań a przede wszystkim rozwijanie sprawności fizycznej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni zwłaszcza, że dopisała pogoda i humory.
11.03 Szymon Rosada uczeń klasy 8c brał udział w zawodach Liga Województwa Pomorskiego Juniorów i Młodzieżowców 1 runda Gdańsk.
Szymon zdobył 2 x 1 miejsce / 50 motylkiem – najlepszy czas wśród 14 -15 – 16 latków i 200 dowolnym
2 miejsce 50 m stylem dowolny.
Projekt „Na sportowo!” Od września 2021 roku rozpoczął się w szkole projekt „Na sportowo”. Autorami projektu są wychowawczynie klas III – Joanna Słuszewska – Grychta oraz Wioletta Mosińska, natomiast za realizację odpowiedzialni są nauczyciele wychowania fizycznego: Maciej Paczkowski oraz Łukasz Domagała. Projekt ma na celu zaszczepienie w trzecioklasistach zamiłowania do aktywności, zdrowego stylu życia oraz rozwijania swoich sportowych pasji!