Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wyjątkowych obchodach Jedności Kaszub w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnymnr 2 w Redzie!
To był niezwykły dzień pełen radości, spotkań i wzajemnego szacunku. Razem celebrowaliśmy naszą jedność i piękno Kaszub, poznając bogactwo naszej kultury, tradycji i dziedzictwa.

Niezapomnianym momentem był występ naszych utalentowanych uczniów, którzy odśpiewali nieoficjalny hymn kaszubski, niosąc dalej ducha naszej ziemi!
Wszyscy mieliśmy okazję posłuchać tradycyjnej muzyki kaszub i docenić nasze dziedzictwo.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i udział w naszych obchodach! Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był inspirujący i pełen pozytywnych emocji. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! Święto jest obchodzone corocznie 19 marca upamiętniające pisemną wzmiankę o Kaszubach.
Tego dnia zostały także wręczone nagrody w konkursie fotograficznym ” Oblicza przyjaźni”. Laureatami konkursu byli: Mateusz Schuttenber, Sara Lebiedzińska i Aniela Studzińska.
Zdjęcia: Janina Czerwionke
Tekst Wojciech Muża