W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu ekologicznego         pt. „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” organizowanego przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z siedzibą w Gdyni. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o potrzebie właściwego zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej uczniów.

Akcja informacyjna w postaci ulotek wklejonych do zeszytów informacyjnych uczniów i plakatów rozpoczęła się już w grudniu 2017 r. Do dnia odbioru elektroodpadów, tj. do 16.03.2018 r. zebraliśmy elektrośmieci za łącznie 921punktów. (Punkty zostały wyliczone zgodnie z obowiązującą tabelą zamieszczoną na stronie internetowej www.kzg.pl dział „Edukacja ekologiczna”). Wśród zebranych elektrośmieci dominowały roboty kuchenne, żelazka, akcesoria komputerowe, radia, ładowarki i kable.

W zbiórkę elektrośmieci najbardziej zaangażowali się uczniowie z klasy I A, którzy łącznie zebrali elektrośmieci za 216 punktów. W związku z tym klasa I A otrzyma nagrodę.

Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów to:

1. Weronika Kamińska        kl. I b
  2. Jakub Dobrzyński            kl. IV d