W poniedziałek, 3 października 2016 w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia przyrodnicze. Spotkanie „na żywo” pozwoliło spontanicznie i przyjemnie poszerzyć wiedzę na temat otaczającego świata i przezwyciężyć lęk przed tym, co nieznane.

Uczniowie mogli zapoznać się z życiem, wyglądem i zwyczajami węży. Poznali pytona królewskiego Juliana, pojawiło się też Maleństwo – boa tęczowy, Maciuś – mały boa dusiciel, Zygmunt – dorosły boa dusiciel oraz Gucio – boa dusiciel albinos. Niezwykłą urodą zachwycił wszystkich Klemens – pyton tygrysi.

Niektóre węże dzieci mogły podziwiać, dotykać, jak również poznawać i utrwalać swoją wiedzę na ich temat. Zajęcia obaliły niejeden mit na temat węży i pozwoliły pokonać siebie i przełamać lęk.

Tekst: G.K.

Zdjęcia: A.K. i G.K.